Designblok odhalil jména vystavujících v Openstudiu. Celkem vystaví 197 designérů

Už na konci října se v Praze odehraje největší týden designu ve střední Evropě - Desingblok. I letos bude tradičně rozdělen na několik sekcí. Jednou z nich je Openstudio, které každoročně představuje autorské kolekce, bytové doplňky, sklo, porcelán, nábytek, ale i prototypy. Na koho se letos můžete těšit? Máme pro vás ochutnávku.

re pello

I letos nabídne Designblok design pro děti. Česká značka Re pello v Openstudiu předvede odrážedlo nové generace. Model J – lehký, celoodpružený, dřevěný závoďák, který se jednoduše sestaví. 

Model J v provedení fialová s bílou, zdroj: repello.czModel J v provedení fialová s bílou, zdroj: repello.cz

dana bezděková

Designérka šperku Dana Bezděková představí kolekci inspirovanou Nemesis, černou, dosud neobjevenou hvězdou, obíhající naše Slunce. Temná, protnutá zlatem, stříbrem, perlami nebo opály v náušnicích, náhrdelnících a prstenech.

Tvorba Dany Bezděkové, zdroj: danabezdekova.comTvorba Dany Bezděkové, zdroj: danabezdekova.com

Markéta Nováková a Mira Podmanická

Markéta dnes působí na bratislavské VŠVU na pozici odborného asistenta v Ateliéru keramiky a porcelánu vedeného Danielem Pirščem. Rovněž Mira pracuje na VŠVU, konkrétně na katedře Socha, objekt, inštalácia. V současnosti se věnuje tvorbě instalací a objektů s přesahy do jiných odvětví. Dvojice na Designbloku představí nejnovější kolekci váz IN s plastickým reliéfem a autorským dekorem.

Prečtěte si o výstavě designérek v GALERII CZECHDESIGN.

Tvorba dvojice Markéta Nováková a Mira Podmanická, zdroj: archiv autorekTvorba dvojice Markéta Nováková a Mira Podmanická, zdroj: archiv autorek

LAMPASHADO

Česká značka Lampshado představí na Designbloku originální svítidla, lampy a dekorace, které vznikly ručně skládáním, ohýbáním, kroucením, muchláním, vrásněním, a plizováním.

Lampashado, zdroj: lampshado.czLampashado, zdroj: lampshado.cz

NALEJTO

Skupina Nalejto vznikla v ateliéru keramiky na FDULS ZČU v Plzni. Momentálně ji tvoří pětice designérek. Markéta Kalivodová je asistentka v ateliéru keramiky. Mária Kobelová je studentkou druhého ročníku magisterského studia, současně se však věnuje i designu kovu a šperku. Její spolužačkou je Lucie Vostalová, která kromě keramiky studuje Kurátorská studia v Ústí nad Labem. Lenka Záhorková aktuálně dokončuje své bakalářské studium na keramice a Lenka Širůčková je absolventkou tohoto ateliéru. Pod touto značkou chtějí prezentovat a poukazovat na současnou porcelánovou tvorbu, která vzniká v jejich bezprostředním okolí. Skupinu založily na jaře roku 2015, nově s nimi spolupracuje Mária Kobelová.


Čtěte rozhovor s NALEJTO.

Lenka Širůčková, Snídaně v trávěLenka Širůčková, Snídaně v trávě

PLOVE

Pohodlné, výrazné, pozitivní, nadčasové - takové musí být plavky podle Pavlíny Miklasové, která tvoří pod značkou PLOVE. A právě takové vám také předvede Designblok v Openstudiu. Pavlína studuje design oděvu a obuvi v ateliéru Liběny Rochové na pražské UMPRUM, je vítězkou kategorie Fashion Design v soutěži Talent Designu 2016 a část její nové kolekce byla představena na prestižním veletrhu Fashion Clash v Maastrichtu.

Rozhovor s Pavlou Miklasovou.

Plove, Pavlínka Miklasová, foto: Robert HouzarPlove, Pavlínka Miklasová, foto: Robert Houzar

LUCIA KOVÁČIKOVÁ

Kolekce jako osobní výstup, cesta, hledání, překonávání a poznání. Cesta plná náhod a překvapení, vzrušující objevování pokladů. Vlastní snová krajina. To jsou porcelánové vázy designérky Lucii Kováčikové.

zdroj: luciakovacikova.skzdroj: luciakovacikova.sk

KDO DALŠÍ BUDE V OPENSTUDIU?

Openstudio bude umístěno v levém křídle Průmyslového paláce. Těšit se můžeme na - Studio Dechem, Oáza Collection Kláry Šumové a Dirka Wrighta, Milan Pekař, Studio DeForm, Roman Vrtiška a Vladimír Žák, Kayu, Roman Šedina, Vjemy, Durch Duo a mnoho a dalších. Na Designbloku se v čím dál větší míře zabydlují i zahraniční designéři, zejména ze středoevropského regionu. Vystavující budou letos z celkem dvaceti zemí.

Novinkou osmnáctého ročníku jsou workshopy a přednášky přímo v prostoru Průmyslového paláce, které se budou konat každý den Designbloku. Navíc je připraven i živý doprovodný program – přehlídky, divadelní představení, fotbalová utkání, ping pong, charitativní programy a mnoho dalšího,“ vysvětluje kreativní ředitel Designbloku Jiří Macek.

Související

Designblok 2016 odhalil svůj vizuál i téma
 

Designblok 2016 odhalil svůj vizuál i téma

Jindřich Oukropec - 2. 8. 2016 - 4 min.

To nejlepší z Desingbloku podle CZECHDESIGN: Produkt sám nestačí, potřebujeme emoce
Produktový design

To nejlepší z Desingbloku podle CZECHDESIGN: Produkt sám nestačí, potřebujeme emoce

Radka Machalická - 10. 11. 2015 - 5 min.

jelínek
MYP 2024
botanická zahrada
SHOP Snoubení