Zavřít

Milí designéři,
chceme zjistit, jak vám novinky o vašem oboru zprostředkovat co nejlépe.

Pomozte nám zodpovězením 7 otázek
Letošním tématem druhého Zlin Design Weeku jsou Prachy Letošním tématem druhého Zlin Design Weeku jsou Prachy

Design vs. prachy - zlínský festival designu rozpoutá nejednu debatu

O zlínské univerzitě slyšíme ve spojení s designem čím dál více. Jejich studenti pravidelně vystavují na mezinárodních přehlídkách designu, například v Tokiu či Miláně. Letos podruhé pak ulice baťovského města ožijí designem. Každý si přijde na své - na konferenci se představí řečníci jako Petr Babák, Jan Plecháč & Henry Wieglus nebo Otto Fabri, studenti designu se při slavnostním vyhlášení cen Talent designu dozví, kdo vyhrál, všichni návštěvníci mohou v rámci doprovodného programu vybírat z desítek akcí od výstav, přes videomapping po Pecha Kucha Night.

Co je na zlínském festivalu jiné? Přestože název trochu svádí k tomu, že jde o přehlídku designu, jak jsme z českých i světových design weeků zvyklí, jde o festival, jehož hlavní akcí je Konference Design & Marketing. Právě toto propojení oborů designu a marketingu činí ze Zlin Design Weeku akci, na kterou stojí za to přijet.

Není to ale jen o přednáškách a odbornících. Tématem druhého ročníku festivalu jsou Prachy. Na otázku Kolik stojí design? tak pomyslně odpovídá i výstava Peníze: Forma, Funkce, Investice, Úspory, Hodnota, Inspirace, kterou kurátorsky zaštítil Adam Štěch z kreativní skupiny OKOLO. Studenti a mladí designéři se mohou těšit na vyhlášení mezinárodní soutěže Talent Designu, jejíž sedmý ročník letos běží. Připraveny jsou diskuzní večery, design shop, videomapping, instalace ve veřejném prostoru i večírky a koncerty. Prohlédněte si podrobný program festivalu ZDE a pro přehled řečníků konference zase klikněte TADY.

Design + Zlín = Zlin Design WeekDesign + Zlín = Zlin Design Week

Jedním z nejrušnějších míst se stane parkoviště u 34. budovy Svitu. Tam bude umístěn takzvaný Lighthouse KOMA. „Jedná se o 8 modulů, které spolu tvoří menší dvoupatrový dům. Tato konstrukce bude mít právě na naší akci premiéru,“ vysvětluje Adéla Bačová, jedna z manažerek Zlin Design Weeku, která se zároveň postarala o návrh tohoto prostoru.

V rámci doprovodného programu se nám také podařilo propojit se Zlin Design Weekem díky výstavě #zapixely. Téma digitálního designu znají pražští návštěvníci z Galerie Czechdesign, kde proběhla během září a října 2015. Nyní je k vidění v továrním areálu Svit v 15. budově Baťova institutu. I ve Zlíně je připraven doprovodný program, která téma digitálního designu přiblíží jak studentům, tak místním firmám a obyvatelům.

Lukáš BoB Marvan: Úvod do UX designu

Lukáš BoB Marvan: Úvod do UX designu

Přednáška, 14. 4. 2016, 18:00 - 20:00
UP Zlín, budova U11 UTB, Nad Ovčírnou 3685,, Zlín

Digitální design: Pohled za pixely * ZLÍN

Digitální design: Pohled za pixely * ZLÍN

Výstava, 6. 4. 2016 - 1. 5. 2016
14|15 Baťův institut, Vavrečkova  7040, Zlín

Produktový design
ZLIN DESIGN WEEK 2016

ZLIN DESIGN WEEK 2016

Design week, 25. 4. 2016 - 1. 5. 2016
Zlín

Produktový design
ZLIN DESIGN WEEK 2016: Konference Design & Marketing

ZLIN DESIGN WEEK 2016: Konference Design & Marketing

Konference, 26. 4. 2016, 00:00 - 23:59
Městské divadlo Zlín, tř. Tomáše Bati 4091/32, Zlín

Výstava o digitálním designu se přesouvá z Prahy do dalších českých měst