Zavřít

Milí designéři,
chceme zjistit, jak vám novinky o vašem oboru zprostředkovat co nejlépe.

Pomozte nám zodpovězením 7 otázek
Oslavme 12. května den maminek designově a láskyplně, foto: Lenka Šulcová Oslavme 12. května den maminek designově a láskyplně, foto: Lenka Šulcová

Design pro maminky. Jaký dárek vybrat ke Dni matek?

Druhá květnová neděle se již tradičně ponese ve znamení maminek a my tak, jako každý rok, dostaneme příležitost ocenit ženy, které vždy stojí po našem boku. Přestože naše city k nim sahají daleko za hranice hmotných dárků, není od věci jimi jednou za čas, třeba právě na Den matek, maminky obdarovat. Udělají jim radost a připomenou, že i my jsme tu pro ně. A to za to stojí.

V CZECHDESIGNu víme, že pro maminky, které nikdy „nic nepotřebují“, je vybrat ten nejlepší dárek oříšek. A i když bychom si neměli „dělat škodu“, udělali jsme průzkum a představujeme tipy na dárky od českých designérů, které nemohou být jinak než trefou do černého. 

Čas pro sebe

S jistotou můžeme mluvit za maminky po celém světě, které by si nejen přály, ale i zasloužily více času pro sebe. Stroj času zatím nemáme, ale víme, jak jim tyto vzácné chvilky zpříjemnit. 

Omlazovací sérum a dobré čtení u zapálené svíčky zpříjemní vzácné chvilky pro sebe, foto: Lenka Šulcová Omlazovací sérum a dobré čtení u zapálené svíčky zpříjemní vzácné chvilky pro sebe, foto: Lenka Šulcová

Když matka s dcerou spojí své síly, mohou změnit svět a také vytvořit značku luxusní kosmetiky, Ushuayu. A protože jako děti našich maminek máme na svědomí nejednu jejich vrásku, na první místo jsme zařadili jeden z přírodních zázraků, intenzivní sérum kyseliny hyaluronové, látky známe pro své nepřekonatelné schopnosti v boji proti stárnutí.

O zbytek se postará svíčka Klid duše od značky Jagaia, jež svým plamínkem a vůní zažene všechny starosti. Ručně odlévaná svíčka ze 100% přírodního vosku bez ropy a parafínu umí postupně dávkovat intenzitu esenciálních olejů levandule a květů stromu ylang-ylang. Tato svíčka navíc není pomíjivá, ukrývá totiž krystalku přírodního křišťálu, která po ní, stejně jako klid duše, zůstane po jejím dohoření.

A ke svíčce dobré čtení. Kniha o legendě české módy Haně Podolské nabízí kromě poutavého příběhu o nejoblíbenějším módním salonu meziválečné společnosti a jeho zakladatelce plejádu dobových fotografií a krásnou grafickou úpravu, která bude ozdobou maminčiných knihoven. Rozhodování usnadní recenze, jež před nedávnem vyšla v našem magazínu.

Kousek designu domů

Jak to ty maminky dělají, že se u nich doma vždy cítíme tak dobře? Můžeme k tomu přispět i my a darovat jim designovou dekoraci, díky níž zůstane alespoň část z nás přítomná v jejich domovech neustále. 

Designová dekorace v sobě spojuje krásu s praktičností, foto: Lenka ŠulcováDesignová dekorace v sobě spojuje krásu s praktičností, foto: Lenka Šulcová

Květina bez vázy je jako strom bez květu. Růže, tulipány nebo tradiční karafiáty se budou vyjímat ve váze Sphere od Romana Kvity, produktu s prestižním oceněním Red Dot Award. Sochařsky zpracovaná skleněná váza je pravou designovou záležitostí a najde si své místo nejen v moderním interiéru.

Že modrotisk je nesmrtelný, dobře ví naše maminky i designér Jiří Pelcl, z jehož spolupráce s českou porcelánkou v Dubí vzešla oválná mísa s decentním kobaltovým dekorem. Tácek dostupný ve třech velikostech je sázkou na jistotu a garantujeme, že nedělní koláče se z něj budou jíst samy.

Při jejich pečení přijde vhod i praktičtější dárek. Utěrka od EmaMamisu ale není obyčejným kuchyňským pomocníkem, je utkána ze 100% bavlny v Miletě v Podkrkonoší s autorským tiskem designérky značky Báry Diduchové. Parádu i službu bude v kuchyni dělat mnoho let. 

Šperk od českého designéra

Šperky od českých designérů a ženy mají mnoho společného. Jsou výjimečné, krásné a nenahraditelné, stejně jako jsou maminky v našich životech. A protože neznáme příležitost, pro kterou by šperk nebyl vhodným dárkem, nesmí v našich tipech chybět.

Šperky od českých designérů zaručeně potěší, foto: Lenka ŠulcováŠperky od českých designérů zaručeně potěší, foto: Lenka Šulcová

Tradiční porcelán nemusí zůstat jen na stolech a v kredencích. Značka Tyformy, za níž stojí Pavla Vachunová, vytvořila výrazný, ale nositelný náhrdelník spojením půlkruhové části z pokovaného českého porcelánu a pevné látkové stuhy. Tvorba Tyformy je dalším důkazem, že spojení tradice a designu funguje.

Designérka Nastassia Aleinikava je stálicí na poli šperku i v našem obchodě. Prsten *015 z kolekce Lure je ukázkou citlivého zpracování kovu do přírodního motivu. Věříme, že si jej maminky zamilují a stane se stálicí i jejich šperkovnice. 

V srdci si maminky nosí naše první slova, krůčky i starosti. Naštěstí jim můžeme, díky náušnicím od Janjy Prokić, vítězky ceny Czech Grand Design v kategorii šperk, trochu ulehčit a darovat jim srdce dvě, kam si pár starostí mohou na chvíli odložit. 

Jen jedno přání v srdci mám 

I maličkost, jakou se zdá být přání, může být velkým gestem. S květinou, s dárkem, nebo třeba jen tak s ním můžeme vyjádřit, co máme na srdci, aby si to mohla připomínat minimálně, než přijde další Den matek.  

Přání z dílen lokálních značek to řeknou za vás, foto: Lenka ŠulcováPřání z dílen lokálních značek to řeknou za vás, foto: Lenka Šulcová

Značka Chaukiss tvoří rafinovaná a smysluplná přání z papíru z recyklovaných vláken a nezapomíná ani na krásný Den matek. Kdo si na přání s nápisem nepotrpí, značka Blaho-přání nabízí autorská přáníčka s jemnými akvarelovými ilustracemi, natištěnými na kvalitní vysokogramážní papír. Uvnitř skrývají obě přání dostatek prostoru na cokoliv, co máte na srdci.

Nemá smysl připomínat, že maminka je jen jedna. Všichni už to dobře víme, tak jí to připomeňme, udělejme jí radost a oslavme společně její den, designově a hlavně láskyplně!

Krásný den matek, foto: Lenka ŠulcováKrásný den matek, foto: Lenka Šulcová

Další dárky najdete na našem e-shopu nebo v Galerii CZECHDESIGN ve Vojtěšské ulici. 

Galerie

Další články