Design přímo do našich obýváků. Zlin Design Week nabízí online program

Když nemůžeme za designem do Zlína, přichází design do našich obýváků. Zlin Design Week probíhá online právě teď. Zdroj: Zlind Design Week Když nemůžeme za designem do Zlína, přichází design do našich obýváků. Zlin Design Week probíhá online právě teď. Zdroj: Zlind Design Week

Týden plný designu čeká příznivce festivalu Zlin Design Week od 1. do 8. května 2020 na sociálních sítích a webu. K poslechu budou rozhovory se zajímavými umělci a řečníky a na Facebooku a Instagramu se spustí výzva SDÍLÍM DESIGN. Sledující čekají také online party streamy. Ne náhodou tématem letošního Zlin Design Weeku je SPOLUPRÁCE.

Od pátku 1. května 2020 do pátku 8. května 2020, tedy v původním plánovaném termínu, probíhají přenosy a rozhovory s osobnostmi ze světa designu i marketingu. Sandra Kumorowski nabídne své postřehy ze světa strategického plánování a rozvoje podnikání, David Dvořáček ze Studia Creepy prozradí, jak svou prací pomáhá v době koronavirové pandemie, a módní návrhář a nositel titulu Best in Design 2020 Milan Flíček zase poví, jak se daří jeho módní značce a jak důležitá je podle něj při výrobě látek dlouhodobá ekologická udržitelnost.

Zapojit se může každý

Do programu online ZDW týdnu se může zapojit každý – tvůrčí tým spustí na sociálních sítích výzvu SDÍLÍM DESIGN, která ukáže, že tvořit a inspirovat ostatní je možné i z pohodlí gauče. „Výzva chce pomoci představit nové talenty ze světa umění a designu. Každý den výzvy ponese nové téma. Své podněty, myšlenky a nápady, designové nebo architektonické kousky budou moci účastníci sdílet společně se svými přáteli a followery,“ sdělila za tým ZDW manažerka projektu Jitka Smolíková.

Osmidenní sdílení zkušeností a inspirace na Instagramu. To je ostatně vedle Facebooku jeden z hlavních komunikačních platforem, kde najdete zajímavý obsah, který festival nabízí. Zdroj: Instragram Zlin Design WeekOsmidenní sdílení zkušeností a inspirace na Instagramu. To je ostatně vedle Facebooku jeden z hlavních komunikačních platforem, kde najdete zajímavý obsah, který festival nabízí. Zdroj: Instragram Zlin Design Week

Festivalová sestava pomůže fanouškům přinést další zdroje nápadů a v neposlední řadě i zábavy. V rámci COOL Spolupráce se členové týmu Zlin Design Weeku podělí s publikem o své oblíbené SPOLUPRÁCE. Na blogu ZDW pravidelně vycházejí články a rozhovory, například s vítězi jednotlivých kategorií soutěže Best in Design.

Vítězná kolekce soutěže Best in Design, During the sunset, jejímž autorem je Milan Flíček | Zdroj: archiv soutěžeVítězná kolekce soutěže Best in Design, During the sunset, jejímž autorem je Milan Flíček | Zdroj: archiv soutěže

Lahůdky z designové Kantýny

K propojení všech mladých designérů vznikla na Facebooku platforma Design KANTÝNA. A jako každý rok, i letos bude zlínský týden designu doprovázet hudba. 

Projekt ZLIN DESIGN WEEK vzniká díky Fakultě multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně a unikátní spolupráci studentů designu, marketingu a audiovize, která je pro fakultu tak typická. 

Organizátoři rovněž oznámili termín 7. ročníku, který se uskuteční od 7. do 14. května 2021. 

Související

Zlin Design Week 2020
 

Zlin Design Week 2020

Design week
1. 5. 2020 - 8. 5. 2020

Student navrhl kolekci, která vzdává hold Karlovi IV a T. G. Masarykovi. Přinesla mu vítězství v soutěži Best in Design
Produktový design

Student navrhl kolekci, která vzdává hold Karlovi IV a T. G. Masarykovi. Přinesla mu vítězství v soutěži Best in Design

Redakce Czechdesign - 31. 3. 2020

job shop
Přerov lab
výstava czd
SHOP Snoubení