Zavřít

Milí designéři,
chceme zjistit, jak vám novinky o vašem oboru zprostředkovat co nejlépe.

Pomozte nám zodpovězením 7 otázek
Autorka knihy Alice Rawsthornová, zdroj: facebook.com/alice.rawsthorn. Autorka knihy Alice Rawsthornová, zdroj: facebook.com/alice.rawsthorn.

Design není potrhlá židlička, na které se nedá sedět

Design… Slovo, které používají všichni. Je trendy. Často říkáme, že je něco „vydesignové“ nebo „designovka“, i když úplně nevíme, o co jde. Seznamte se s knihou, která vás provede světem designu a odpoví na otázky, o kterých ani nevíte, že s designem souvisí. Designový zážitek zaručen.

Design, hybatel změn

Kniha Zdravím, světe je vlastně taková informační smršť. Ve třinácti kapitolách představuje design od základů, odpovídá na fundamentální otázky Co to je design?, Kdo je designér?, Jak se pozná dobrý design?, Proč je design důležitý? Nejde jen o nějaké kecy v kleci – kniha je nabitá informacemi, jmény, fakty, výzkumy, příběhy.

Kniha Zdravím světe: Jak design vstupuje do života (Kniha Zlín, 2014), Alice Rawsthorn, Foto: Jan HromádkoKniha Zdravím světe: Jak design vstupuje do života (Kniha Zlín, 2014), Alice Rawsthorn, Foto: Jan Hromádko

Alice Rawsthornová rozebírá aktuální témata jako ekologie a dlouhodobá udržitelnost, proč všichni touží být „novým Apple“ a osvětluje i vztah mezi designem a uměním. Podobně jako Malcom Gladwell nebo Dan Ariely řeší problematiku komplexně a doplňuje ji poutavými příběhy a historkami. Ať jde o příběhy velkých značek jako Apple, Braun, 3M, Wedgewood, nebo osobní příběhy jako ten Aimee Mullinsové, americké herečky, modelky a atletky, o vývoji protéz dolních končetin. Neměli bychom však nabýt dojmu, že design je všelék na problémy světa...

Celou recenzi čtěte na blogu knihkupectví Neoluxor.