Design dá práci, vědí v bílovickém Egoé. Výsledky svého snažení poprvé představí na speciální stezce plné designu

Narazit na problém. Hledat vlastní řešení. Zvážit všechny souvislosti. Navrhnout, vyvinout, vyrobit. Mít produkt. Tak v Egoé vidí průmyslový design. Ať už je na stole téma lyží, vestaveb do aut, outdoorového nábytku, nebo speciálních projektů v dopravní infrastruktuře, podstata zůstává stejná. Design dá práci – návrhářům, vývojářům, konstruktérům, dělníkům, obchodníkům.

Stezka designu, přístupná od 2. září 2022, představuje design jako ucelený proces, navíc v reálných kulisách. Na adrese Bílovice 519 totiž vše vzniká od nápadu až po produkt. „Zjistíte, jak rozdílné požadavky musí splňovat protihlukové stěny. Pochopíte, co ovlivňuje tvar zastřešení na nádražích. Nebo vám ukážeme, jak úsporné může být plnohodnotné bydlení a proč s tímto konceptem přicházíme,“ vysvětluje Richard Vodička z Egoé.

Stezka designu bude poprvé přístupná pro návštěvníky venkovního setkání WiFič VEN! Tedy v pátek 2. a v sobotu 3. září. Následně je pak možná její komentovaná prohlídka, na kterou je nutné se předem registrovat.

Příklady bodu zájmu na Stezce designu

Můj dům, moje svoboda

Když má být něco dokonalé, do detailu promyšlené a efektivní, nelze to dělat ve velkém měřítku. Na tomto principu je postavena Ulita, nabízející řešení pro plnohodnotné bydlení na 25 čtverečních metrech zastavěné plochy. Na Ulitě nejsou podstatné stěny, ale to, co je uvnitř. Integrovaný nábytek, který nepřekáží, vestavné spotřebiče, několik úrovní podlah, desítky úložných prostor. Vše má v Ulitě své místo.

Ulity vznikají v areálu Egoé v Bílovicích. | Zdroj: EgoéUlity vznikají v areálu Egoé v Bílovicích. | Zdroj: Egoé

Cestování s jedním kufrem

Kempování s MPV či SUV je realitou už několik let. Ale mít ložnici a kuchyň složenou v kufru vozu typu kombi? Kladnou odpověď nabízí vestavba Nestboard. Letošní novinka nabízí svobodu v cestování i majitelům aut, jako jsou Volkswagen Passat a Golf nebo Škoda Octavia a Superb. Základem řešení Nestboard je nízký výsuvný modul, který slouží jako pracovní plocha s dřezem a vařičem. Součástí výsuvné kuchyně je i nádrž na vodu s čerpadlem.

Nestboard – komfortní vestavba pro vozy kombi | Zdroj: EgoéNestboard – komfortní vestavba pro vozy kombi | Zdroj: Egoé

S Pa®azity do analogových časů

Stojíte ve frontě na vlek. Pozorujete okolí. Napadlo vás někdy podívat se i dolů? Na to, jak vypadají vaše lyže? Tvůrce v Egoé ano. Proto si začali navrhovat vlastní. Pro aktuální sezonu chystají Pa®azity. Jsou jakýmsi návratem k analogové době 80. let, kdy každá ze světových značek měla svůj nenapodobitelný vzhled. Ten se o dekádu později rozplynul v záplavě digitálních grafik. Lyže Pa®azit jsou poctou legendám. Poznáte některou z nich?

 Lyže Pa®azit | Zdroj: Egoé Lyže Pa®azit | Zdroj: Egoé

Ze zahrady další pokoj

„Podej mi tu druhou kostku. A střechu, tu zelenou. Dáme tam ještě lavici a květináč. A co tam dát ještě houpací postel?“ Ne, to nejsou dětské kostky. V systému Leva se dá totiž i doopravdy žít. Je to vlastně interiér v exteriéru určený pro odpočinek a bezstarostnou pohodu. Jeho individualizace je stejně jednoduchá jako tvorba dětského architekta. Snazší cestu k dalšímu pokoji na zahradě nenajdete.

Systém kostek Leva | Zdroj: EgoéSystém kostek Leva | Zdroj: Egoé

Související

Finančně dostupné, rychle smontovatelné bydlení, na které  nepotřebujete stavební povolení. Ulita od Egoé nabízí řešení pro bytovou krizi
Produktový design

Finančně dostupné, rychle smontovatelné bydlení, na které nepotřebujete stavební povolení. Ulita od Egoé nabízí řešení pro bytovou krizi

Klára Rokosová - 13. 7. 2022

Buď na vleku, nebo po svých. Egoé poprvé představilo dětské lyže, které kombinují sjezdové a skialpové lyžování
Produktový design

Buď na vleku, nebo po svých. Egoé poprvé představilo dětské lyže, které kombinují sjezdové a skialpové lyžování

Redakce Czechdesign - 28. 10. 2021

Do přírody s komfortem. Egoé přináší obytnou vestavbu do auta pro milovníky zážitků pod širým nebem
Produktový design

Do přírody s komfortem. Egoé přináší obytnou vestavbu do auta pro milovníky zážitků pod širým nebem

Veronika Pařízková - 9. 4. 2020

České lyže od Egoé. Firma ze Zlína představila kompletní sérii na hory, která vyniká zpracováním i designem
Produktový design

České lyže od Egoé. Firma ze Zlína představila kompletní sérii na hory, která vyniká zpracováním i designem

Nikol Galé - 21. 11. 2019

SHOP Snoubení
kruh 2024
zuz banner
ujep 2024