Zavřít

Milí designéři,
chceme zjistit, jak vám novinky o vašem oboru zprostředkovat co nejlépe.

Pomozte nám zodpovězením 7 otázek

Den za dnem Designblokem 2020. Tipy pro den třetí

I páteční program nabídne online přednášky a zajímavé akce v showroomech. Nenechte si ujít například každodenní program na Reflex stage, tentokrát s Bohumilem Pečinkou, nebo doprovodný program značky Meroona.

Tipy

Jiří Macek – Kreativní ředitel Designbloku

Jiří Macek | Zdroj: czechdesign, Foto: Iri NovakJiří Macek | Zdroj: czechdesign, Foto: Iri Novak

Co rozhodně na letošním Designbloku neminout? 

Porcelánku R. Kampf. Okouzlující instalace a skvělá minimalistická řada by Antonín Tomášek a David Síla. Moravskou galerii a její nové akvizice, jejíchž výběr vznikl ve spolupráci s dvacítkou kurátorů a novinářů jako symbolická pomoc českým designérům. Výsledek je fantastický. Český design! Konvent sv. Gabriela. Blouděte a objevujte. Kdo najde Krista s elektroinstalací přes obličej? A kde jsou skvělé Tereza Rosalie Kladošová a Markéta Kratochvílová? A kde Nikola Logosová kreslí atlas světa?

Veronika Pařízková – Šéfredaktorka magazínu CZECHDESIGN

Veronika Pařízková | Foto: Michal HančovskýVeronika Pařízková | Foto: Michal Hančovský

Na co se na letošním Designbloku nejvíce těšíš? 

Těším se až se na vlastní oči seznamím s projektem Mpkjvvljs, který propojuje různé umělce a designéry, včetně mých dvou velkých oblíbenců – Milana Pekaře a Lu Jindrák Skřivánkové. Určitě jsem zvědavá i na prostor konventu Gabriel Loci, který slibuje vrátit Desigbloku atmosféru a lesk.

Online přednášky

11:00 CzechTrade DESIGN PRO EXPORT: Designové trendy a příležitosti v Maďarsku / Design trends and opportunities in Hungary (Dora Egressy, CzechTrade Budapest), Hospodářské noviny 

Agentura CzechTrade hraje mimo jiné také roli při snaze zviditelnění českých firem v zahraničí. Pravidelné přednášky, které se zaměří vždy na jednu zemi, budou probíhat každý den. Zítřejší přednáška Dory Egressy, jež vede zahraniční kancelář CzechTrade v Budapešti, se zaměří na Maďarsko.

18:00 Reflex: Vášeň pro svobodu, moderuje Bohumil Pečinka / Passion for Freedom; hosted by Bohumil Pečinka (Karel Steigerwald), Reflex Stage 

REFLEX STAGE - denní platforma diskuzí na téma VÁŠEŇ, a to nejen o designu. Zítra s Bohumilem Pečinkou.

Bohumil Pečinka | Zdroj: www.reflex.cz, Foto: Zbyněk PecákBohumil Pečinka | Zdroj: www.reflex.cz, Foto: Zbyněk Pecák

19:30 Egoé / studio 519: Zevnitř ven / From the Inside Out (Ivo Hrdina, Richard Vodička), Hospodářské noviny Stage 

Prezentace v showroomu

15:00 HVT interiery - interierové studio: Vaření na systému BORA s ochutnávkou / Cooking presentation of BORA system with degustation, Plzeňská 58, Praha 5

V showroomu HVT interiéry bude od 15 hodin probíhat představení unikátního systému Bora, který je speciální tím, že je zabudován přímo v pracovní desce kuchyně. Těšit se můžete i na malou ochutnávku. 

Unikátní systém odsavačů par Bora | Zdroj: www.hvt.czUnikátní systém odsavačů par Bora | Zdroj: www.hvt.cz

17:00 MEROONA: Fotbal pro začátečníky / Football for beginners, Holečkova 103/31, Praha 5

Značka spojující fotbal s designem a českými výrobci. Instalace v ateliéru představí novou kolekci sportovního oblečení a význam invence kreativních profesí ve sportu, který oslovuje širokou veřejnost.

MEROONA | Zdroj: DesignblokMEROONA | Zdroj: Designblok

Další články