Zavřít

Milí designéři,
chceme zjistit, jak vám novinky o vašem oboru zprostředkovat co nejlépe.

Pomozte nám zodpovězením 7 otázek

Darujte zážitek z výstavy

Digitální svět za pixely, který známe jen z displejů počítačů, mobilů nebo automatů či bankomatů vytvářejí lidé z masa a kostí. Objevte, jak tyto digitální produkty vznikají, kdo jsou digitální designéři a proč je to oblast, která se vám vyplatí znát. Výstava Digitální design: Pohled za pixely je společným projektem Asociace UX a Czechdesign. Vzniká jako neziskový projekt, a proto potřebuje vaši finanční podporu. Jak velkou, záleží na vás.

Proč jsme se pustili do tohoto tématu? 

Reálné výstupy práce digitálních designérů znají všichni. Webové stránky, mobilní aplikace, výběry z bankomatů… Už se ale tolik neví, kolik práce za tím vlastně je. 

Cílem výstavy je ukázat lidem, že vůbec něco takového, jako digitální design existuje a že značně ovlivňuje jejich životy. A že se i tímto druhem designu zabývají lidé a firmy, protože jim to přináší konkurenční výhodu. 

Propagace a popularizace tohoto u nás nepříliš prozkoumaného odvětví je další rovněž důležitý úkol, jež si výstava klade.

  • Kolegové (nedigitální) designéři mohou poznat příbuzný obor.
  • Studenti si rozšíří možnosti své budoucí kariéru.
  • Firmám zas výstava může pomoci lépe pochopit, že investice do digitálního designu je potřeba

Proto jsme se dali dohromady s Asociací UX a připravili výstavu, která svět za pixely poodhalí širší veřejnosti. Za Asociaci UX je hlavním hnacím motorem UX designér Lukáš BoB Marvan, který je rovněž hlavním odborným garantem tématu. Za Czechdesign zajišťuje produkci Anežka Adamíková a Filip Dědic.

Celý projekt výstavy je neziskový, což bohužel neznamená, že by se obešel úplně bez peněz (např. na výrobu panelů a jejich instalaci, propagaci), proto jsme se rozhodli vyhlásit finanční sbírku na podporu realizace výstavy. 

I díky vám, budou mít z výstavy zážitek mnozí další. Darujte malou částku a velký zážitek.

Jdete do toho s námi?

Pokud se vám tento projekt líbí a rozhodnete se jej podpořit, za což předem velice děkujeme, pošlete částku, pro kterou se rozhodnete,

  • na náš transparentní účet u Raiffeisen banky č.: 1448636001/5500
  • uveďte variabilní symbol: 2015
  • Potřebujete potvrzení o přijetí daru? Napište nám na e-mail anezka.adamikova@czechdesign.cz vaše číslo účtu a výši zaslané částky. Na základě toho vám vystavíme potvrzení.

Nebo použijte QR platbu na stejný účet:

Jmenovitě vám poděkujeme na výstavě a v tištěném sborníku, který na závěr výstavy připravíme.

DĚKUJEME.