Zavřít

Milí designéři,
chceme zjistit, jak vám novinky o vašem oboru zprostředkovat co nejlépe.

Pomozte nám zodpovězením 7 otázek
CZECHDESIGN Shop, Myslíkova 5 | Foto: Tomáš Slavík CZECHDESIGN Shop, Myslíkova 5 | Foto: Tomáš Slavík

CZECHDESIGN roste a plní si sen. Otevírá nový obchod s českým designem

Přijměte pozvání do našeho prostoru na adrese Myslíkova 5, za jehož konceptem stojí architekt Martin Prokš. Nový chrám českého designu sídlí na frekventované ulici ještě blíže ikonickému Mánesu.

Už od roku 2003 spolupracujeme s designéry, propojujeme je s firmami a institucemi a dáváme jim prostor, kde prodávat svou tvorbu. Své zázemí jsme si vytvořili ve Vojtěšské ulici, kde máme kanceláře a do nedávna i výdejnu e-shopu a obchod, který se pro pravidelné výstavy měnil v galerijní prostor.

Postupně jsme rostli, místo ve Vojtěšské jsme původně budovali pro 5 lidí, teď je nás tu ale 15. Najít samostatný a důstojný prostor pro obchod s designem tak bylo logickým krokem. Loni jsme našli ideální místo hned pár kroků od Vojtěšské v Myslíkově ulici.

CZECHDESIGN Shop, Myslíkova 5 | Foto: Tomáš SlavíkCZECHDESIGN Shop, Myslíkova 5 | Foto: Tomáš Slavík

Okolí Mánesa v posledních letech prošlo oživením a stává se z něj atraktivní zóna k nákupům u malých podniků. Sídlí tu prodejna Papelote, ArtMap, THE REAL MEAT SOCIETY, SHOWTHEROOM, Soap. nebo třeba nedávno otevřené pekařství Artic Bakehouse.

Celý prostor nového obchodu jsme dali dohromady svépomocí, zapojili se téměř všichni z týmu CZECHDESIGN, o víkendech jsme vyklízeli, malovali, stěhovali. Pro vytvoření návrhu jsme oslovili Martina Prokše, partnera architektonické kanceláře Prokš Přikryl Architekti.

Martin Prokš v návrhu potvrdil cit pro odhalování a práci s tím, co je v daném místě původní a zajímavé. Vytvořil pro nás silný projekt, který je důstojný, sebevědomý a útulný zároveň.

Prostor opticky rozdělil do dvou zón. Tmavá část je koncipována jako kabinet šperků, kde mají prostor i zásnubní a snubní prsteny projektu Snoubení, který jsme nedávno představili. Ve světlé části má místo další sortiment, jako jsou batohy a další módní doplňky, kosmetika, sklo, keramika, porcelán, knihy a zboží z papíru.

Naším dlouhodobým cílem je přibližovat český design veřejnosti a zbavovat jej stereotypů souvisejících s nedosažitelností designu. Chceme ukázat, že kvalitní a český design může být dostupný a odpovědný, jeho nákupem podpoříte lokální ekonomiku a tradici. Právě s ohledem na pohodlí zákazníků byl nový obchod navržen.

Designem žijeme, věříme mu, vybíráme každý kousek s velkou péčí. Doufáme, že se z obchodu CZECHDESIGN stane první logické místo, kam zajdete, když budete chtít koupit český design, ale hlavně originální české šperky, kterých máme výjimečný výběr. Je to pro nás samozřejmě zisková služba a my zisk zase zpět investujeme do rozvoje našich neziskových aktivit,” doplňuje Jana Vinšová, ředitelka CZECHDESIGN.

I v novém prostoru v Myslíkově ulici bude CZECHDESIGN fungovat udržitelně, nabízíme jen lokální značky, tradiční výrobky z českých fabrik. Recyklujeme, balíme objednávky do použitých obalů, minimalizujeme spotřebu.

Velkou novinkou je také otevírací doba, nově nás můžete navštívit i o víkendu. Otevřeno máme pondělí–pátek 11–19, sobota–neděle 10–18 hodin. Tak se stavte, až půjdete z náplavky nebo se budete toulat Prahou.

Aktuálně nový obchod v Myslíkově ulici funguje ve zkušebním provozu. Moc se těšíme na setkání s vámi při slavnostním otevření ve středu 17. června od 19 hodin. Těšit se můžete na nové kolekce našich designérů, slevu na nákup i skvělou hudbu.

Odkaz na událost na Facebooku.

Další články