Co se chystá na Design Match 2008?

Tisková konference Design Match 2008 Tisková konference Design Match 2008

V úterý proběhla v restauraci Zahrada v Opeře tisková konference k výstavě Design Match 2008.

Organizátor CZECHDESIGN.CZ, Ferdinand Chrenka se spoluorganizátorem pro ČR, Národní galerii v Praze a partnery výstavního turné Design Match prezentovali novinářům koncepci výstavy.

CZECHDESIGN.CZ zastoupený Veronikou Loušovou a Janou Vinšovou, která má výstavní projekt na starosti představily ochutnávky, které budou na výstavě k vidění ze všech zúčastěných zemí, tedy z Čech, Slovenska, Rakouska a Maďarska. Ferdinand Chrenka uvedl koncepci pro tento ročník. Základem pro Design Match 2008 je odkaz Rakouska – Uherska, který je prezentován impulsy z minulosti, na které reagují současné exponáty. Témata byla předem dána a kurátoři na ně musely reagovat. Výstava se dále od běžného kurátorského výběru liší tím, že kurátoři měli možnost nejen oslovit designéry, ale také si vybíraly práce z došlých prací designérů, kteří se mohli hlásit do projektu během zimy.

Tisková konference u novinářů vzbudila velký ohlas. Jak se shodly Petra Jungwirthová a Radomíra Sedláková za Národní galerii s Milanem Kabátem výstava Design Match 2008 je pro Českou republiku nevšední událostí, podobný výstavní koncept nemá v Evropě obdoby.

Dále se tiskové konference zúčastnili partneři projektu, kterým CZECHDESIGN.CZ děkuje nejen za účast, ale hlavně za podporu projektu Design Match 2008.

Fanděte designu a přijděte se podívat!

Pokud se vám zdá, že je tento text nekonkrétní, máte pravdu! My bychom vás chtěli pozvat raději do prostoru Národní galerie v Praze, do Veletržního paláce a to od 14.3.2008, než na několik fotografií, které si můžete prohlédnout na pravé straně webu. Tato výstava nemá hodnotit, přináší pohledy, které umožňuje jedninečná konfrontace zemí, které měly v minulosti něco společného.

Partneři projektu: mmcité, Océ, Red Bull, Sharp, Thun – Karlovarský porcelán, Tyvek, Zahrada v Opeře
Hlavní mediální partner: H.O.M.i.E.
Mediální partner pro CZE: CZECHDESIGN.CZ, Pragoplakát, Review ČSA

jelínek
MYP 2024
botanická zahrada
SHOP Snoubení