Co přineslo za novinky třetí vydání Kulturního diáře?

Kulturní diář kulturissimo.cz, foto: Filip Šach Kulturní diář kulturissimo.cz, foto: Filip Šach

Rok 2014 se pomalu přehoupnul do své poslední třetiny, s níž pro mnohé přijde i starost o to, jak si organizovat čas – a v neposlední řadě kulturu – v roce nadcházejícím. Portál kulturissimo.cz spolu s českým papírnictvím papelote přinášejí již třetím rokem řešení i pro nerozhodné, a to řešení to skrz naskrz kulturní.

Jak je již zvykem, dostane i Kulturní diář 2015 více tváří. Tentokrát bude na vybranou ze dvou barevných i stylových variant. Až doposud se diáře lišily pouze barevně – v roce 2013 bylo na výběr dokonce z deseti možných provedení v barvách webu kulturissimo.cz. V následujícím roce přišlo barevné zjednodušení a u tří žlutošedých verzí přibyly krásné designové lehce retro prvky. Rok 2015 samozřejmě nemůže zůstat beze změn a nové výtvarné zpracování se i letos velmi vydařilo. 

Kulturní diář kulturissimo.cz, foto: Filip Šach Kulturní diář kulturissimo.cz, foto: Filip Šach


Výběr se sice co do počtu zužuje na dva typy Kulturního diáře, avšak jejich nápaditost kvantitu hravě přebije. Obálky již v roce 2014 napovídaly rozdělení na verze, které si vybíraly více muži, další řešení v sobě neslo spíše dívčí či dámský nádech. Třetí vydání Kulturního diáře pro rok 2015 bude mít jednu vážnější variantu, určenou spíše pro kulturní nadšence, druhý, hravější a barevnější typ, se pak bude hodit více pro kulturou zapálené dámy. Ani jedna z variant rozhodně neztratí na svěžesti a krásném výtvarném zpracování. Obě totiž budou zdobit kresby, jejichž autorkou je Štěpánka Bláhovcová z pape.labu – grafického studia papelote. 


Formát kapesního kalendáře se osvědčil, a zůstává tedy bez podstatných změn i pro příští rok. Každému týdnu bude věnována jedna dvoustrana, u jednotlivých dnů a týdnů pak budou uvedeny plánované kulturní akce – divadelní premiéry, vernisáže výstav, festivaly, koncerty a další. S Kulturním diářem se ve světě opon, koncertních pódií, výstavních síní ani filmových pláten zkrátka nelze ztratit. Pro příští rok je obsah diáře opět o něco bohatší - podařilo se zařadit více než 230 akcí a k jeho tvorbě přispělo přes 60 kulturních pořadatelů a institucí.


Pokud o Kulturní diář 2015 budete mít zájem, vězte, že se v e-shopu, kamenném obchodě papelote i na vybraných místech objevil již koncem října, a to za příznivou cenu 320 Kč. 


PRAKTICKÉ INFORMACE:
Vydavatelé: kulturissimo.cz a papelote
Web: www.kulturnidiar.cz
Prodejní cena: 320 Kč vč. DPH
Náklad: 1100 ks
Rozměr: 11 x 15 cm
Uvedení do prodeje: 20. října 2014
Prodej: www.papelote.cz/e-shop, papelote obchod a dílna, Vojtěšská 9, 110 00 Praha 1 + další distribuční místa po celé republice

Související

Papelote: Začátek papírnictví v Čechách
 

Papelote: Začátek papírnictví v Čechách

Pavla Baxová - 16. 6. 2010

ujep 2024
zuz banner