Zavřít

Milí designéři,
chceme zjistit, jak vám novinky o vašem oboru zprostředkovat co nejlépe.

Pomozte nám zodpovězením 7 otázek
Zahájení výstavy Zahájení výstavy

Čeští výherci red dot award poprvé na společné výstavě

Práce více než 20 designérů a firem z České republiky, kteří získali mezinárodní ocenění Red Dot jsou nyní k vidění na společné výstavě, kterou připravilo Velvyslanectví ČR v jihokorejském Soulu.

Red Dot Design Award jedním ze tří nejvýznamnějších ocenění , která se mezinárodně každoročně udělují za průmyslový design (těmi dvěma dalšími jsou japonská Good Design Award a evropský iF design award). Ocenění tohoto druhu slouží každému produktu, potažmo výrobci, jako velmi dobrá reference a prezentace. V této podobě se Red Dot ocenění uděluje od roku 1995 v německém Essenu. Velvyslanectví ČR v Korejské republice se rozhodlo připravit přehlídku produktů a projektů, kteří tuto cenu získali. Výstava je otevřena v prostorách českého Informačního centra na Hongdae v Soulu do 30. června.

Vystavené práce a zároveň většina českých oceněných výrobků Red Dot: Automobily Škoda, dětská sedačka studia Koncern, stůl výrobce Techo, stojan na kola Meandre výrobce mmcite, magazin TYPO studia Marvil, odkládací podložka Tescoma, motion animace Petra Skaly, kolekce sklenic Ronyho Plesla, nemocniční lehátka Španihel Design studia a několik dalších. Celý výčet a fotografie prací naleznete v katalogu připraveném k výstavě - ovšem moc si v něm nepočtete, je tvořen pro korejské zájemce.

Cílem výstavy je také navázat vazby mezi korejskými společnostmi a českými studii. Práce oceněné Red Dot mohou být dobrým pojítkem, jelikož oceněné práce jsou dotažené výrobky, nikoli koncepty.

Galerie