Čeští designéři vyhráli londýnskou přehlídku International Showcase 2016

Kolekce Terezy Rosálie Kladošové Kolekce Terezy Rosálie Kladošové

Londýn, 23. února 2016 – Čeští módní návrháři z UMPRUM v čele s kurátorem Pavlem Ivančicem vyhráli hlavní ocenění na londýnské přehlídce International Fashion Showcase, která se každoročně koná v rámci London Fashion Week. Instalaci s názvem Last Fata Morgana vybrala porota v čele s přední stylistkou Sarah Mower. Výstava, kterou spoluorganizuje České centrum v Londýně, potrvá do úterý 23. února 2016. Výstava se poté na konci dubna přesune do Prahy, kde bude v rozšířené podobě k vidění v Galerii Smečky.

České centrum Londýn se na International Fashion Showcase podílí již potřetí. "Letošní vítězství nás příjemně překvapilo, máme velkou radost a především je to pro nás motivace dále systematicky pokračovat v podpoře mladých českých designerů ve Velké Británii," dodává Tereza Porybná, ředitelka ČCL. Česká republika byla vybrána z 24 zemí porotou složenou z expertů v oblasti módního průmyslu. “Porota se jednomyslně shodla na tom, že česká instalace si ocenění jednoznačně zaslouží,” dodala Mandi Lennard, členka poroty a zakladatelka renomované módní agentury Mandi’s Basement. “Zaujala nás čistota instalace, ale i práce jednotlivých designerů.” „Tímto vítězstvím se nám podařilo zařadit Českou republiku zpátky na mapu módního světa,“ zdůraznil kurátor výstavy Pavel Ivančic, který od roku 2012 vede Ateliér módní tvorby na UMPRUM.

Art klobouk, Sofya SamarevaArt klobouk, Sofya Samareva

Instalace Last Fata MorganaInstalace Last Fata Morgana

Přehlídka International Fashion Showcase je pořádána každoročně ve spolupráci s Britskou radou a British Fashion Council (BFC). Výstavu s názvem Last Fata Morgana, kterou pořádalo České centrum v Londýně spolu s UMPRUM v čele s kurátorem Pavlem Ivančicem, představilo sedm talentovaných designerů: Tereza Rosalie Kladošová, Karolína Juříková, Monika Krobová, Sofya Samareva, Markéta KratochvílováFilip Jakab a Antonín Šimon. Architektem výstavy je Aleš Kachlík, autorem designu katalogu Jiří Mocek, a nádherné originální fotografie pro katalog vytvořila Karin Zadrick.

Instalace Last Fata Morgana, Markéta KratochvílováInstalace Last Fata Morgana, Markéta Kratochvílová

Kolekce Terezy Rosálie KladošovéKolekce Terezy Rosálie Kladošové

Organizátoři: České centrum v Londýně, UMPRUM
Partneři: Lasvit, Galerie Smečky, Pilsner Urquell, Techo, Czech Tourism, a Modeschau, RadioWave.

Související

OBRAZEM: Zimní semestr na UMPRUM 2016
Produktový design

OBRAZEM: Zimní semestr na UMPRUM 2016

Radka Machalická - 15. 2. 2016

SHOP Snoubení
kruh 2024
zuz banner
ujep 2024