České lyže od Egoé. Firma ze Zlína představila kompletní sérii na hory, která vyniká zpracováním i designem

Kromě tří druhů lyží, dalo Egoé Move vzniknout také obalům, stojanům i čepicím. | Foto: archiv značky Egoé Kromě tří druhů lyží, dalo Egoé Move vzniknout také obalům, stojanům i čepicím. | Foto: archiv značky Egoé

Příběh značky Egoé začíná u skupiny designérů, která se rozhodla vyrábět kvalitní outdoorový nábytek. Spojením jednoduchého neinvazivního designu respektujícího své okolí a praktičnosti potřebné pro nehostinné podmínky v přírodě, vznikají neobyčejné kolekce venkovního nábytku. Prvotní myšlenku tak tvořil koncept kvalitního nábytku, který je zároveň esteticky hodnotný. Shodná myšlenka stála následně i u zrodu kolekce lyží Egoé move, jež byla poprvé představena v rámci letošního Designbloku. Nastávající zimní sezóna proto slibuje nové lyžařské zážitky, ať už na kopcích českých nebo svazích Alpských.

Stejně jako v případě venkovního nábytku chyběl tvůrcům lyží produkt, který by organicky spojoval kvalitní zpracování s nezaměnitelným designem. A protože většinu z týmu Egoé tvoří sportovci tělem i duší, společně se rozhodli, že navrhnou vlastní sportovní vybavení. Oslovili externí spolutvůrce a pustili se do výroby. Výsledkem této spolupráce je kolekce lyží, hůlek, obalů, praktických stojanů a čepic. Všechno pěkně pohromadě, aby vám na horách nic nechybělo. A v čem tedy lyže Egoé move vynikají?

Spojení designu a technologie

V první řadě to je kvalitně zpracovaná forma, jednoduchý a originální design, který potěší vaše estetické cítění. Ve druhé řadě je to konstrukce lyží, jež uspokojí i náročnější lyžaře. Tvůrci z Egoé spolupracovali s profesionálními sportovci, aby zaručili maximální kvalitu a funkčnost. Jádro lyží tvoří smrková a buková překližka, samozřejmostí jsou titanalové pláty, ocelové hrany a grafitová skluznice. Zkrátka všechno, co by dobrá lyže měla mít. Vybrat si můžete hned z několika řad – Kontura, Dip a Pastelo.

Stojany na lyže z produkce Egoé | Foto: archiv značky EgoéStojany na lyže z produkce Egoé | Foto: archiv značky Egoé

Slalom pro začátečníky i pokročilé

První z nich je zpracovaná v černém nebo bílém designu s potiskem. Kolekce Kontura je vhodná pro carvingovou i smýkanou jízdu za jakýchkoliv lyžařských podmínek pro začátečníky i pokročilé. Pokud byste chtěli vybavení do náročnějších podmínek, můžete si zvolit lyže Dip ALL MOUNTAIN se závodní skluznicí. Pro zkušené lyžaře, kteří si užívají dlouhé táhlé oblouky ve větší rychlosti, jsou pak vhodnější lyže Dip GS. Designéři z Egoé nezapomněli ani slalomáře, kteří si přijdou na své na lyžích Dip SL. Ať již upřednostňujete obratný slalom, či rádi překlenete obloukem celou sjezdovku, série Dip vám nabídne lyže, které skutečně oceníte. 

A co je vůbec nejdůležitější, carvingové lyže jsou k dispozici také pro dětské sportovce. V délkách od 80 po 140 cm mohou lyže s vašimi dětmi doslova růst. Je to dárek k Vánocům, který bude dělat radost celou zimu. 

Kovový povrch je překrytý ochrannou vrstvou proti poškrábání a do horních vrstev je vyfrézováno minimalistické logo. | Foto: archiv značky EgoéKovový povrch je překrytý ochrannou vrstvou proti poškrábání a do horních vrstev je vyfrézováno minimalistické logo. | Foto: archiv značky Egoé

Domácí produkce

Mimo lyže a hůlky nabízí Egoé move také stojany na lyže, jejichž ideovým otcem je designér Tomáš Růžička. Do nynější podoby je, stejně jako ty nástěnné, převedl Daniel Golík. Za konceptem značky stojí studio designcité+, jehož hlavní duší je Radek Hegmon. Všichni designéři i jejich externí spolupracovníci fázi navrhování milují. Právě díky ní totiž může vzniknout hodnotný produkt, který je nejen jednoduchý a funkční, ale také praktický a odolný. A přesně takové jsou nové lyže Egoé move.

Dětské lyže a originální obal na lyže z dílny Egoé | Foto: archiv značky EgoéDětské lyže a originální obal na lyže z dílny Egoé | Foto: archiv značky Egoé

Související

Značka Sporten má nové lyže od mladých designérů. Bojuje proti stereotypům ve sportovním oblékání
Móda a šperk

Značka Sporten má nové lyže od mladých designérů. Bojuje proti stereotypům ve sportovním oblékání

Alice Muziková - 15. 12. 2017 - 2 min.

Lyže od zahraničních designérů, které sbírají ceny: trvanlivější materiály i lepší obloučky
Produktový design

Lyže od zahraničních designérů, které sbírají ceny: trvanlivější materiály i lepší obloučky

Daniela Binarová - 26. 1. 2016 - 3 min.

jelínek
Kavelky MYP 2024