Zavřít

Milí designéři,
chceme zjistit, jak vám novinky o vašem oboru zprostředkovat co nejlépe.

Pomozte nám zodpovězením 7 otázek
Spolupráce Brumley a Odivi, foto: Facebook Brumley Spolupráce Brumley a Odivi, foto: Facebook Brumley

České dřevené a jiné sluneční brýle

Přírodní materiály jsou v poslední době trendy, a to i v případě módy a doplňků. Podtrhují originální design výrobků, jsou pohodlné, praktické a většinou také ekologické. S nadcházejícím létem jsme se tematicky zaměřili na sluneční brýle třeba ze dřeva nebo bambusu, které navrhuje a vyrábí hned několik českých značek.

Bamboo

Pokud se vám líbí dřevěné či bambusové brýle a navíc chcete šetřit přírodu, Bamboo je pro vás ideální volbou. Výhodou výroby těchto brýlí je obecně ekologický postup, ale tahle značka jde ještě dál a část svého zisku používá na vysazování nových stromů v přírodě. Kromě brýlí designovaných podle nejnovějších trendů seženete v e-shopu i další stylové doplňky a příslušenství, všechno navíc za velmi příznivé ceny kolem 1500 korun.

Sluneční brýle Bamboo, foto: bamboo-shop.czSluneční brýle Bamboo, foto: bamboo-shop.cz

ZEW

Velmi kvalitní dřevěné sluneční i dioptrické brýle nabízí česká značka ZEW. Vyznačuje se precizním zpracováním a důrazem na každý detail. I přesto, že byla založena teprve v roce 2012, má už za sebou nominaci na Czech Grand Design nebo prezentaci na Designbloku. Brýle si můžete koupit na oficiálních stránkách www.zew.cz a nebo, pokud máte raději osobní přístup, přímo v showroomu značky v Novodvorské Plaze. Vybrané kousky najdete rovněž v prostoru Showroom. na okraji Petrské čtvrti.

Sluneční brýle ZEW, foto: Showroom.Sluneční brýle ZEW, foto: Showroom.

RANDOM

Pod touto značkou vyrábí Stanislav Kyška od roku 2013 dřevěné brýle a motýlky s příběhem. Pokud jde o sluneční brýle, zatím můžete na www.randomshop.cz vybírat z unisex kolekcí Classic a Second, všechny modely pořídíte do 3000 Kč.

Sluneční brýle Random Second, foto: randomshop.czSluneční brýle Random Second, foto: randomshop.cz

Brumley

Dámské i pánské sluneční brýle Brumley se vyrábějí moderní technologií za použití uhlíkových vláken či gravírování laserem. Kromě běžných kolekcí – Classic nebo Dawn inspirovaných retro stylem, se její tvůrci pustili i do limitovaných edic. Jednou z nich je například ODIVI MET BRUMLEY, která skvěle doplnila modely české návrhářky Ivy Burkertové. A v nebližší době se chystá i výroba brýlí na míru. Před samotným nákupem je vyzkoušíte v Czech Labels and Friends nebo Revolution shopu v Praze či v prodejně Snowbitch v Plzni. Cena se pohybuje okolo 3500 Kč.

Sluneční brýle Brumley, foto: brumley.czSluneční brýle Brumley, foto: brumley.cz

Koora

Nejkratší dobu na trhu je zatím značka Koora. Ta za bezkonkurenční cenu od 1200 do 2200 korun kromě jiného nabízí gravírování vašeho vlastního motivu na všechny produkty, rychlé doručení zboží zakoupeného v e-shopu i efektní retro balení.

Sluneční brýle Koora, foto: koora.czSluneční brýle Koora, foto: koora.cz

Galerie

Další články