Češi hledají alternativy ke klasickým snubním kroužkům. Roste zájem o prsteny z dílen českých designérů

Projekt Snoubení prezentuje Czechdesign na Designbloku 2021. | Foto: Maria Furletova Projekt Snoubení prezentuje Czechdesign na Designbloku 2021. | Foto: Maria Furletova

V roce 2020 spustila organizace Czechdesign projekt s názvem Snoubení, který sdružuje nabídku českých designérů v oblasti zásnubních a snubních prstenů. Druhý rok své existence zaznamenal projekt významný růst, rozšířil portfolio designérů a aktuálně se prezentuje na Designbloku 2021.

Do platformy Snoubení se nově zapojil Zdeněk Vacek, aktuální vítěz Cen Czech Grand Design 2020 v kategorii Designér šperku a Mária Kobelová, finalistka ve stejné kategorii, která se svou kolekcí Euphoria získala ocenění na Designbloku 2020. Doplňují tak další top jména českého šperku jako Ondřej Stára nebo Nastassia Aleinikava. 

V průběhu Designbloku budou k dispozici konzultace se zapojenými designéry na téma svatebních šperků. | Foto: Anna PostnikovaV průběhu Designbloku budou k dispozici konzultace se zapojenými designéry na téma svatebních šperků. | Foto: Anna Postnikova

Svou výstavní premiéru si projekt odbývá na Designbloku, kde návštěvníkům servíruje koktejl plný emocí. Od bláznivé zamilovanosti a výběru toho pravého prstenu je přenese do okamžiku toho opravdového vnitřního rozhodnutí, které si každý musí udělat sám v sobě.

Návštěvníci si na místě mohou prsteny prohlédnout naživo a vyzkoušet nebo se zúčastnit přednášky zástupců projektu a designérů s názvem Prsten na to! / Put a ring on it! v rámci Reflex stage.

Propojení svatebních darů a prstenů | Foto: Anna PostnikovaPropojení svatebních darů a prstenů | Foto: Anna Postnikova

Koncept výstavního prostoru Snoubení má na starosti duo designérek My Dvě a jeho součástí je i banner s ilustrací Evy Macekové, finalistky Cen Czech Grand Design v kategorii Ilustrátor roku, který bude po skončení využit k upcyklaci. Kromě Designbloku a prodejny Czechdesign na adrese Myslíkova 5, Praha 1, se zákazníci s projektem mohou seznámit na platformě snoubeni.com. Nemusejí tak obíhat několik ateliérů, ale seznámí se s nabídkou 12 českých designérů šperku na jednom místě. 

Koncept výstavního prostoru Snoubení má na starosti duo designérek My Dvě a jeho součástí je i banner s ilustrací Evy Macekové. | Foto: Anna PostnikovaKoncept výstavního prostoru Snoubení má na starosti duo designérek My Dvě a jeho součástí je i banner s ilustrací Evy Macekové. | Foto: Anna Postnikova

Každý prsten je originál, do každého otiskuje designér svůj jedinečný charakter a cit. Výsledkem jsou výjimečné kousky. Které prsteny z nabídky Snoubení si zaslouží pozornost?

Snubní prsteny Eva

Snubní prsteny Eva | Zdroj: Czechdesign, SnoubeníSnubní prsteny Eva | Zdroj: Czechdesign, Snoubení

Snubní prsteny od Evy Růžičkové charakterizuje jemný vykrojený prvek, díky němuž do sebe vzájemně zapadají. Kromě atypického tvaru jde o minimalistické kroužky, příjemné na nošení. Díky kombinaci nositelnosti a rafinovaného detailu si prsteny Eva oblíbilo mnoho párů. Někteří volili prsteny z bílého nebo žlutého zlata, odvážnější sáhli po variantě s osazeným briliantem.

Snubní prsteny Wood

Snubní prsteny Wood | Zdroj: Czechdesign, SnoubeníSnubní prsteny Wood | Zdroj: Czechdesign, Snoubení

Snubní prsteny Wood z dílny designérky Nastassie Aleinikavy dokazují, že v jednoduchosti je krása. Precizně provedené prsteny v sobě snoubí minimalistickou notu s přírodní inspirací. Vzhled prstenů je inspirovaný strukturou dřeva, která symbolizuje život. Prsteny najdou zalíbení u těch párů, které hledají jemný elegantní styl a méně klasické pojetí.

Snubní prsteny Eroze

Snubní prsteny Eroze | Zdroj: Czechdesign, SnoubeníSnubní prsteny Eroze | Zdroj: Czechdesign, Snoubení

Snubní prsteny Eroze jsou součástí kolekce Báze Zdeňka Vacka. Luxusní šperkařské solitéry charakterizuje rozrušení drahého kovu a jeho opětovné zacelení. Tento estetický prvek rozehrává hned několik témat, odkazuje k momentu eroze, připomíná hvězdnou oblohu a zároveň reflektuje dynamiku lidských vztahů. Mnohovrstevnaté pojetí vychází ze Zdeňkova vnímání a osobitého rukopisu.

Zásnubní prsten Uzel

Zásnubní prsten Uzel | Zdroj: Czechdesign, SnoubeníZásnubní prsten Uzel | Zdroj: Czechdesign, Snoubení

Zásnubní prsten Uzel od Kláry Šípkové udělal radost mnoha budoucím nevěstám. Prsten z nerezové oceli, zlata nebo platiny boří zažité představy o podobě zásnubního kroužku. Místo klasické korunky osazené kamenem najdeme motiv uzlu, který symbolizuje svazek mezi dvěma lidmi. I přes tento dekorativní prvek se jedná o sofistikovaný šperk, který našel zalíbení u milovníků minimalismu se špetkou romance a smyslem pro netradiční pojetí.

Zásnubní prsten Mech

Zásnubní prsten Mech | Zdroj: Czechdesign, SnoubeníZásnubní prsten Mech | Zdroj: Czechdesign, Snoubení

Zásnubní prsten Mech od Jana Vlasáka nezapře inspiraci přírodou. Struktura materiálu připomíná skutečný lesní mech, z něhož vyrůstají granulky zlata, které se barevně mohou přizpůsobit přání konkrétního nositele. Tento jemný prvek decentně prozrazuje, že se jedná o zásnubní šperk, který v sobě nese hluboké emoce. Prsten vyhledávají citlivé duše, které obdivují skromnou, a přesto dechberoucí krásu přírody.

Zásnubní prsten Soča

Zásnubní prsten Soča | Zdroj: Czechdesign, SnoubeníZásnubní prsten Soča | Zdroj: Czechdesign, Snoubení

Snubní prsteny od Ondřeje Stáry charakterizuje struktura inspirovaná řekou Soča, která je považována za jednu z nejkrásnějších na světě. Snoubí v sobě klid a divokost, jako je tomu v lidském vztahu. Prstenu dominuje diamant, který šperk obohacuje o další rozměr. Každý kus je ručně vypilovaný autorem, je tedy unikátní jako vyrýžované zlato.

Zásnubní prsten USUS Bali

Zásnubní prsten USUS Bali | Zdroj: Czechdesign, SnoubeníZásnubní prsten USUS Bali | Zdroj: Czechdesign, Snoubení

Zásnubní prsten USUS Bali od designérky Márie Kobelové přímo vybízí k doteku. V originálním šperku dochází ke konfrontaci i symbióze měkkosti linií a tvrdosti zlata a drahých kamenů, které si lze vybrat podle svého přání. Organický tvar z prstenu dělá nepřehlédnutelný kousek, který designérka popisuje jako cukroví pro oči. I přes nekonvenční pojetí zůstává v prstenu přítomný prvek nositelnosti tak, aby mohl snoubence doprovázet každý den.

Qubusu a Kartellu Praha děkujeme za vypůjčení exponátů. Neons.cz děkujeme za sponzorství neonu. We concept děkujeme za oblečení a Perfumed Prague za provoněnou atmosféru. Děkujeme!

Kaple se svatebními dary od českých designérů je součástí expozice | Foto: Anna PostnikovaKaple se svatebními dary od českých designérů je součástí expozice | Foto: Anna Postnikova

Snoubení na Designbloku | Foto: Anna PostnikovaSnoubení na Designbloku | Foto: Anna Postnikova

Související

Svatební dary, které nebudou stát v koutě. Darujte novomanželům kvalitu a originalitu
Produktový design

Svatební dary, které nebudou stát v koutě. Darujte novomanželům kvalitu a originalitu

Jarmila Řehořková - 10. 6. 2021 - 5 min.

Svatební novinky od českých designérů. Jaké zásnubní a snubní prsteny pro vás letos připravili?
Móda a šperk

Svatební novinky od českých designérů. Jaké zásnubní a snubní prsteny pro vás letos připravili?

Veronika Soukupová - 1. 6. 2021 - 5 min.

Zásnubní prsteny, se kterými řekne ano. Inspirujte se originální kolekcí od českých designérů
Produktový design

Zásnubní prsteny, se kterými řekne ano. Inspirujte se originální kolekcí od českých designérů

Bianka Hudáková - 2. 9. 2020 - 5 min.

jelínek
MYP 2024
botanická zahrada
SHOP Snoubení