Zavřít

Milí designéři,
chceme zjistit, jak vám novinky o vašem oboru zprostředkovat co nejlépe.

Pomozte nám zodpovězením 7 otázek
Dětské skialpové lyže Egoé Skills | Zdroj: Egoé Dětské skialpové lyže Egoé Skills | Zdroj: Egoé

Buď na vleku, nebo po svých. Egoé poprvé představilo dětské lyže, které kombinují sjezdové a skialpové lyžování

Bílovická značka Egoé představila na letošním Designbloku expozici lyží, jež vznikly v kreativní dílně Egoé studia. Kromě nového barevného provedení skialpových lyží Beat uvedla značka také historicky první dětské lyže Skills kombinující sjezdové a skialpové lyžování. Za jejich hravým designem stojí Alice Fialová, která si pohrála s edukativními prvky sloužícími jako pomůcka při získávání lyžařských „skills“.

Egoé rozšířilo lyžařské portfolio a mezi kolekce sjezdových lyží Dip, Kontura a skialpy Beat přibyla nová série dětských lyží Skills, které kombinují vlastnosti skialpových a sjezdových lyží. Díky tomu si cestu nahoru můžete vybrat sami. Buď na vleku, nebo po svých, ale zaručeně bude hravější a zábavnější. A s celou rodinou, protože u Egoé najdou lyže malí i velcí. 

Skialpové lyže pro dospělé Egoé Beat | Zdroj: EgoéSkialpové lyže pro dospělé Egoé Beat | Zdroj: Egoé

Za hravým designem dětských lyží stojí Alice Fialová, která promyslela návrh a barvy tak, aby dětem pomáhaly s učením. Lyže pro úplně nejmenší jsou designovány do podoby žabičky, jejíž grafické elementy ve tvaru očí nebo pusy slouží jako lyžařská pomůcka. Děti si tyto elementy uloží do paměti společně s pokyny, jako jsou „ruce a váha dopředu“ nebo „žabička se usmívá“, a mohou tak na ně rychleji reagovat. Snáze si osvojí základy lyžařské techniky a zautomatizují správné návyky. 

Dětské skialpové lyže Egoé Skills | Zdroj: EgoéDětské skialpové lyže Egoé Skills | Zdroj: Egoé

Skills jsou navrženy ve třech velikostech podle výšky dítěte. Pro ty nejmenší lyžaře představují obrázkové hřiště na sněhu a těm pokročilejším slouží zase jako tahák při snaze dát to na jedničku. 

Lyžařská instruktorka Žabka radí nejmenším | Zdroj: Egoé

Kromě kolekce dětských lyží představilo Egoé na letošním Designbloku také nové modely skialpových lyží BeatKolekce je doplněna o nové barevnosti, za kterými opět stojí designérka Alice Fialová. A proč název Beat? Levá lyže představuje cestu vzhůru nebo taky zdánlivě srdeční tep, jehož výkyvy doprovází reálné výškové souřadnice z pohoří Krkonoš. Zato přímka na pravé lyži znázorňuje bezstarostnost, svobodu a adrenalin, který lyžaři zažívají při následném sjezdu.

Článek vznikl v rámci placené spolupráce.

Další články