Zavřít

Milí designéři,
chceme zjistit, jak vám novinky o vašem oboru zprostředkovat co nejlépe.

Pomozte nám zodpovězením 7 otázek
Boa Design, kolekce Poutník, foto: Nikola Šrajerová Boa Design, kolekce Poutník, foto: Nikola Šrajerová

Boa Design: minimalismus, městský design a prvotřídní materiály jsou naší inspirací

Studio Boa představilo na letošním Designbloku kolekci streetwearového pánského oblečení, která vznikla ve spolupráci s firmou Tilak a může se chlubit stoprocentní českou výrobou. Kolekce i její autoři si zakládají na minimalistickém designu a především prvotřídním zpracování za použití těch nejkvalitnějších materiálů pro outdoorové oblečení.

Co vás inspirovalo k vytvoření kolekce?

Inspirací nám byly hlavně materiály a technologie, které jsou unikátní svými vlastnostmi. Volnost pohybu městem za špatného počasí, možnost proplétat se ulicemi bez deštníku a přitom nepromoknout, nemyslet na změnu oblečení, když se vám chce vyrazit do přírody, to byly zásadní body, které formovaly celou kolekci.

Boa Design, kolekce Poutník, foto: Nikola ŠrajerováBoa Design, kolekce Poutník, foto: Nikola Šrajerová

Dalším podnětem byla velká záliba Čechů nosit sportovní outdoor oblečení do města, do práce i na společenské akce. Občas si tak v tramvaji nebo v metru připadáte spíše jako v kabině lanovky na Sněžku. Byl to impuls nabídnout lidem sportovní hi-tech materiály transformované do městské módy. Naším cílem je zkombinovat komfort a vlastnosti špičkových technických materiálů s čistým městským designem.

Boa Design, kolekce Poutník, foto: Nikola ŠrajerováBoa Design, kolekce Poutník, foto: Nikola Šrajerová

Jak došlo ke spolupráci s firmou Tilak?

Firma Tilak je jednou z posledních firem, která šije výhradně v České republice. Za dobu své existence se stala špičkou v outdoorovém oblečení nejen u nás, ale i v zahraničí. Líbila se nám filozofie značky. Důraz na kvalitu a perfektní zpracování jsou principy, které jsou i pro nás zásadní, proto jsme se rozhodli Tilak oslovit a navázat spolupráci. Nejdříve jsem společně řešili úpravy střihů a detailů outdoorové řady oblečení, postupem času nás ale stále více lákalo navrhnout kolekci do města, ve které bychom mohli využít zkušenosti firmy s prvotřídními materiály a precizním zpracováním. Navázali jsme na kolekci oděvů, které firma vyrábí pro japonský trh, a na letošním Designbloku představili nové kusy z městské kolekce na příští sezónu.

.

Boa Design, kolekce Poutník, foto: Nikola ŠrajerováBoa Design, kolekce Poutník, foto: Nikola Šrajerová

Jak se kolekce odlišuje od jiného outdoorového nebo streetwearového oblečení?

Kolekce se odlišuje především tím, že jde o propojení nejlepších outdoorových materiálů a technologií s městským designem. Většina klasických streetových značek funkční materiály nepoužívá a u outdooru se naopak funkce a sportovní zaměření stává vizuálním nosným prvkem. Využití maximálního komfortu funkčních materiálů a jednoduchý městský design odlišuje kolekci od ostatních značek na trhu. Dalším velkým rozdílem je kvalita materiálů a zpracování. Tilak je jedinou českou značkou, která získala licenci na zpracování materiálu GORE-TEX® a splnila přísná kritéria na dodržování technologií zpracování materiálu. Je málo značek, které nabízejí takto precizní propracování i těch nemenších detailů. Díky tomu, že má Tilak vlastní výrobu, může zaručit maximální kontrolu kvality. Veškerá výroba se realizuje výhradně v České republice, což kolekci také zásadně odlišuje od ostatních značek.

Boa Design, kolekce Poutník, foto: Nikola ŠrajerováBoa Design, kolekce Poutník, foto: Nikola Šrajerová

Pro koho je kolekce určena, koho by měla oslovit?

Pro všechny, kteří mají rádi promyšlené funkční věci s chytrými detaily a pohodlí v každém počasí.

Boa Design, kolekce Poutník, foto: Nikola ŠrajerováBoa Design, kolekce Poutník, foto: Nikola Šrajerová

Do budoucna plánuje Boa Design ve spolupráci s firmou Tilak doplnit kolekci o další produkty, například batohy nebo tašky. Uvažuje se i o tvorbě dámské kolekce.

BOA DESIGN

Za Boa Design stojí duo Petr Mikošek a Michaela Vrátníková, kteří jej založili v roce 2005. Soustředí se na design s nadčasovým vzhledem a precizním zpracováním. „Dvojice se věnuje zejména produktovému, módnímu a interiérovému designu, zároveň pod značkou BOA vznikají limitované kolekce módních a interiérových doplňků. Rovnováha mezi funkcí, tvarem a proporcí a preciznost v detailu jsou základní principy, které prostupují celou jejich prací.“

www.boadesign.cz

Galerie

Další články