Bestsellers

Bestsellers, foto: Lucie Nohejlová Bestsellers, foto: Lucie Nohejlová

Projekt vytvořený studenty Ateliéru tvorby písma a typografie Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze nazvaný 'Bestsellers' umožňuje proniknout do světa typografie všem bez rozdílu odbornosti.

Autorská publikace, která vznikla v rámci projektu, má jasnou strukturu. Obsahuje rešerše, které dali studenti dohromady, z nichž vyšly jasné výsledky a požadavky na vzhled a povahu trendového písma. Na základě těchto výstupů vytvořili studenti 12 druhů autorských písemkasovních trháků, které publikace představuje také. Samotný text je sestaven logicky a jasně i pro laickou veřejnost. Informace týkající se webové technologie písma jsou zvláště podrobné.

Záměrem projektu bylo zjistit, zda je vůbec možné jakkoliv naprogramovat úspěšné písmo a jak vytvořit to nejtrendovější? Studenti byli rozděleni do tří skupin dle nejúspěšnějších typů písma a každý si na základě jejich výzkumů vytvořil písmo vlastní. Co by mohlo být jasnější v publikaci je spojení mezi výzkumem studentů a jejich výslednými písmy a možná také i rozsáhlejší diskuse o výsledcích v závěru knihy, ale to je drobnost v jinak informativním a kritickém shrnutí typografického průmyslu současnosti.

Související

KALIGRAFICKÝ WORKSHOP
 

KALIGRAFICKÝ WORKSHOP

Workshop
30. 10. 2014, 11:00 - 23:00

Výsledky Open Call: GALERIE CZECHDESIGN ukáže typografické kasovní trháky
 

Výsledky Open Call: GALERIE CZECHDESIGN ukáže typografické kasovní trháky

Anežka Adamíková - 8. 7. 2014 - 3 min.

výstava czd
web expo
SHOP Snoubení
job lab 2024