Beseda: Michal Jelínek, alias digitální designér

Michal Jelínek Michal Jelínek

Jako každý měsíc se třetí středu v dubnu uskuteční beseda z cyklu Český design „světový“. Pozvání přijal Michal Jelínek, automobilový designér a specialista pro koncepční design.

Michal Jelínek studoval mimo jiné Transport design na VŠVU v Bratislavě, po sléze se stal designérem ve Škoda auto. V roce 2002 se osamostatnil a v automobilovém průmyslu se pak podílel na projektech pro Volkswagen, Citroën, Opel, DaimlerChrysler a další. Mimo to navrhuje i produktový design, v Česku jsou známé jeho hodinky pro Prim, navrhoval také pípu pro Plzeňský prazdroj.

V automobilovém průmyslu se seznámil se software pro navrhování a postupně se stal konzultantem a odborníkem na tvorbu pomocí digitálních nástrojů. Nyní jezdí po celém světě jako specialista pro koncepční design ve firmě Autodesk. Každý týden tráví na jiné polokouli, jeho přednášky pro průmyslové designéry a vývojáře mají velký ohlas, svoji přednášku doprovází přímo skicováním a ukázkami tvůrčích postupů.

Besedu uvádí Veronika Loušová –managerka CZECHDESIGN.CZ

Beseda se bude konat 21. 4. 2010 v 18:00 hodin

Cílem cyklu přednášek Český design „světový“ je setkání s designérem nebo organizací, odhalení jejich poznání a srovnání jejich zahraničních zkušeností s českým prostředím, nebo naopak reakce na český design v zahraničí, v zahraniční firmě nebo studiu. Jednotliví designéři mají různý pohled na věc a jelikož se dokázali ve světě prosadit, o tématu mohou mluvit v reálné rovině.

Přednáška z cyklu Český design „světový“ se koná každou třetí středu v měsíci.

Organizátory přednášek je DOX ve spolupráci s CZECHDESIGN.CZ. Partnerem přednáškového cyklu je VŠUP.

Vstupné 60,-Kč. pro studenty výtvarných uměleckých škol snížené vstupné: 40,-Kč, (pokud jsou studenti ve skupině s pedagogem, má pedagog vstup zdarma).
Rezervace míst: judita@doxprague.org
Centrum současného umění DOX, Poupětova 1, Praha 7 – Holešovice
TRAM: 5, 12, zastávka Ortenovo nám., Metro: zastávka Nádraží Holešovice
Partneři centra DOX: Hlavní město Praha a TECHO
Akce se uskutečňují za finanční podpory Ministerstva kultury.

výstava czd
SHOP 2025
SHOP Snoubení
job lab 2024