Zavřít

Milí designéři,
chceme zjistit, jak vám novinky o vašem oboru zprostředkovat co nejlépe.

Pomozte nám zodpovězením 7 otázek
Sklenička od Veroniky Černé Sklenička od Veroniky Černé

Becherovka a český design se opět propojují

Becherovka už delší dobu spolupracuje s českými designéry, novou skleničku od Veroniky Černé si budete moci zakoupit od Velikonoc jako příbal k litrové lahvi Becherovky.

Před několika lety začala Becherovka spolupracovat s českými designéry, nejdříve to byly skleničky od studia Koncern, z kterých můžete Becherovku pít v barech dosud, později se objevila soutěž, která vždy oslovila vybraný okruh mladých designérů.

Pro soutěž je vytvořen prototyp skleničky ze skla a nafocený je prezentovaný na webu Becherovky v soutěži pro veřejnost. Ta si volí, která sklenička bude přibalena k balení Becherovky v obchodech. Po první soutěži v roce 2009 to byla likérka od Marcela Mochala a  v roce 2010 v nové soutěži zvítězila sklenička Veroniky Černé. Sklenička od Veroniky byla nyní vyrobena v limitované sérii ve sklárně Detesk s.r.o. v Železném Brodě a na jaře bude distribuována do obchodní sítě.

Úspěch projektu, jehož garantem je i nadále Milan Hlaveš z Uměleckoprůmyslového musea v Praze, dokazuje i zájem o skleničky v zahraničí. Sklenička Marcela Mochala byla přibalena k Becherovce a distribuována např. na trzích v Rakousku, Slovinsku, Litvě, Chorvatsku, Ukrajině a Rusku.

Spotřebitelé budou moci vybrat již třetí likérku

Projekt designových skleniček pro Becherovku vstupuje do třetího kola - spotřebitelé budou opět vybírat ze čtyř návrhů likérek. Prostřednictvím internetových stránek www.becherovka.cz mohou zvolit nového vítěze a rozhodnout, která sklenička rozšíří řadu designových skleniček vyrobených speciálně pro Becherovku. Hlasování bude probíhat od 15. března 2012 do 15. června 2012.

O přízeň veřejnosti se budou ucházet designérka Luka Bakičová a designéři Petr Mikošek, Ondřej StrnadelMartin Žampach. Všechny soutěžní návrhy skleniček budou k vidění od března do června 2012 v Uměleckoprůmyslovém museu v Praze, kde jsou v rámci stálé expozice umístěny také ostatní skleničky z předešlých kol.

Galerie