Zavřít

Milí designéři,
chceme zjistit, jak vám novinky o vašem oboru zprostředkovat co nejlépe.

Pomozte nám zodpovězením 7 otázek

Baťova univerzita propojuje design a svět managementu. Přihlásit se ke studiu Arts Managementu můžete do konce března

Ateliér Arts Managementu na Fakultě multimediálních komunikací UTB ve Zlíně má za sebou první semestr. Ačkoliv to ještě není žádné významné jubileum, je to bezpochyby důvod k ohlédnutí. Snad už si totiž konečně může říct, že existuje. Několikaleté papírování se proměnilo ve výuku a jeho první studenti právě přežili první zkouškové. Jaké je jediné studium Arts Managementu na umělecké fakultě v České republice?

Pokud se v oboru designu stále hledáte, můžete zkusit být jeho součástí trochu z jiné perspektivy a do konce března si podat e-přihlášku právě na obor Arts Managmentu ve Zlíně. Tento obor si klade za cíl připravit všestranně rozvinuté osobnosti, s pevným vědomostním zázemím, vybavené schopností spolupracovat v týmu s kreativci a vést řízení a prezentaci tvorby. Své studenty také vede ke schopnosti interpretace uměleckých děl a tvůrčích počinů, tvorbě katalogů nebo teoretických reflexí, protože ví, že kde design končí, tam nastupuje management.

Den otevřených dveří na oboru Arts Management na FMK UTB | Zdroj: facebook UTB ArtsDen otevřených dveří na oboru Arts Management na FMK UTB | Zdroj: facebook UTB Arts

Kvalitní zázemí

Arts management je široký pojem, na FMK se jeho studium orientuje na umění a především na design – stejně jako celá fakulta. Studenti tak mají k dispozici kompletní zázemí pro konkrétní obory, které je zajímají. Orientuje-li se student například především na sklo, může využít celého zázemí ateliéru skla. Pochopit technologie, zjistit jak se sklo vyrábí, probírat vše s teoretiky a historiky skla. Získá tím potřebný okruh kontaktů a může také pomáhat ateliéru s výstavami. Nyní například studenti Arts Managementu pomáhají s produkcí intervence Petra Stanického na London Design Biennale.

Studenti mají také na starosti výstavy pořádané v rámci Zlin Design Weeku, pomáhají s výstavou na AFO Olomouc a aby dělali taky něco jen pro sebe, má ateliér Arts Management k dispozici prostory fakultní galerie G18.

Výstava ve školní galerii G18, kterou studenti Arts Managementu spoluorganizovali. | Foto: @opaaalekVýstava ve školní galerii G18, kterou studenti Arts Managementu spoluorganizovali. | Foto: @opaaalek

Myslím, že česká kulturní scéna manažery umění potřebuje jako sůl, takže si obavy o uplatnění našich studentů nedělám. Dokonce upřímně doufám, že ji dokáží trochu proměnit a rozpohybovat,“ říká Romana Veselá, vedoucí ateliéru Arts Management.

Výuka probíhá i ve spolupráci s Ústavem marketingových komunikací a Fakultou managementu a ekonomiky. Největší devízou tohoto ateliéru je ale přímý kontakt s aktuálním děním a problematikou v oblasti umění a designu přímo na umělecké fakultě.

Studenti Arts Managementu | Zdroj: archiv FMK UTBStudenti Arts Managementu | Zdroj: archiv FMK UTB

Arts Management na FMK UTB ve Zlíně je pouze navazující magisterský obor. Na dva roky je to opravdu velmi náročná forma studia a očekává se, že student bude mít nějaké povědomí jak o oboru, tak o umění a designu. Od příštího akademického roku otevře i kombinovanou formu studia, pro uchazeče s praxí.

Kde se dozvíte víc?

Další články