Zavřít

Milí designéři,
chceme zjistit, jak vám novinky o vašem oboru zprostředkovat co nejlépe.

Pomozte nám zodpovězením 7 otázek

Aktuálně z CZECHDESIGNu: realizujeme soutěž na vizuální styl Luhačovic a hledáme soutěžící

CZECHDESIGN bude organizovat designérskou soutěž pro významné centrum cestovního ruchu Zlínského kraje, které hledá jednotnou vizuální identitu úplně poprvé.

Luhačovice jsou populární především jako turistická destinace, lázně, sídlo Vincentky nebo realizacemi Dušana Jurkoviče. Prezentace směrem k turistům se daří, nicméně město si uvědomuje, že je třeba jednotně a moderně komunikovat i s obyvateli a partnery. To by měla zajistit vizuální identita, která má pomoci pozvednout image města i na místo pro příjemný život a ne jen dovolenou.

Luhačovice se historicky prezentovaly jen prostřednictvím heraldického symbolu, zobrazující jabloň s plody, provázenou vpravo krojidlem, vlevo radlicí.

Pro tak turisticky významné město, jakým Luhačovice jsou, je v dnešní době nezbytné, aby s veřejností komunikovalo prostřednictví moderního vizuálního stylu. Naše město je jedním z turisticky nejvýznamnějších center Zlínského kraje, má být na co hrdé a tak nová výtvarná identita a nastavení komunikace musejí být také na špičkové úrovni. Nenechali jsme proto nic náhodě a oslovili erudovanou odbornou organizaci CZECHDESIGN.CZ, která zajistí vrcholnou profesionalitu a kvalitu soutěže na nové logo města a celý související designmanuál," vysvětlil starosta Luhačovic Marian Ležák.

Jsme potěšeni, že můžeme realizovat designérskou soutěž pro tak významnou lokalitu. Společně se zadavatelem jsme nastavili podmínky pro uzavřenou dvoukolovou soutěž. Očekáváme silnou lokální účast díky existenci kreativního centra ve Zlíně a tamější Univerzity Tomáše Bati.

Soutěž bude probíhat od června a výsledky budou známy v září 2019.

Informace přímo z města ohledně připravované soutěže si můžete přečíst i na portálu www.luhacovice.cz.

Se svými portfolii se zájemci mohou hlásit do 10. června Pavle Zemanové, design konzultantce CZECHDESIGN, pavla.zemanova@czechdesign.cz.

Další články