Zavřít

Milí designéři,
chceme zjistit, jak vám novinky o vašem oboru zprostředkovat co nejlépe.

Pomozte nám zodpovězením 7 otázek
Hlavní budova Uměleckoprůmyslového musea, zdroj: UPM Hlavní budova Uměleckoprůmyslového musea, zdroj: UPM

Aktuálně z CZECHDESIGN: pomáháme na svět stálé expozici v UPM

Stálá expozice bude obsahovat to nejlepší se sbírek musea. Její podoba vzejde z designérské soutěže, kterou bude organizovat CZECHDESIGN.

Hlavní budova Uměleckoprůmyslového musea v Praze nedávno prošla tříletou rekonstrukcí, která vytvořila prostor pro stálou expozici. Ta bude obsahovat ikonické kousky českého designu a užitého umění od středověku až po současnost, momentálně ukryté v depozitářích.

Museum se aktuálně soustředí na dočasné výstavy, které jsou poslední dobou velmi populární, ale stálá expozice by z něj měla udělat jedno z těch, co při návštěvě Prahy nesmí žádný milovník designu minout.

Tým CZECHDESIGN byl ke spolupráci na projektu osloven, což vnímáme jako velkou poctu. Máme na starosti designérskou soutěž, jež definuje podobu expozice. Momentálně pracujeme na přípravě procesu, rešerši designérů i podobných projektů. Očekává se, že první návštěvníci budou moci do musea na expozici zavítat na začátku následujícího roku.

Naší ambicí je přispět k posílení image i návštěvnosti musea a pomoci vytvořit expozici, která bude reflektovat aktuální trendy ve výstavnictví a bude sklízet ohlasy u laické i odborné veřejnosti.

První kolo soutěže bude otevřené a budou se do něj se svými portfolii hlásit týmy složené z architektů a grafiků. Vyhlášeno bude v průběhu pár týdnů. Více informací: Kamila Matoušková, design konzultant CZECHDESIGN, kamila.matouskova@czechdesign.cz.

Další články