Zavřít

Milí designéři,
chceme zjistit, jak vám novinky o vašem oboru zprostředkovat co nejlépe.

Pomozte nám zodpovězením 7 otázek
Designérka Lucie Koldová, zdroj: Zlín Design Week Designérka Lucie Koldová, zdroj: Zlín Design Week

8 řečníků již počtvrté propojí svět designu a marketingu. Začíná Zlín Design Week

Od 4. do 11. května ožije město Zlín designem víc než obvykle. Studenti z místní Univerzity Tomáše Bati organizují 4. ročník festivalu Zlín Design Week. Jeho součástí je konference, ocenění nejlepším studentům designu Best in Design a řada výstav, přednášek, doprovodných akcí a workshopů pro místní obyvatele, studenty i návštěvníky. Na konferenci Design & Marketing uslyšíte inspiraci například od české designérky Lucie Koldové nebo Polky Oly Mirecké, která navrhuje pro LEGO.

Lucie Koldová přiblíží projekt Das Haus, který představila v rámci veletrhu imm v Kolíně nad Rýnem vůbec jako první česká designérka. Das Haus má na veletrhu dlouholetou tradici, neboť každý rok slouží k prezentaci a oslavě tvorby jednoho konkrétního designéra. Lucii Koldové se jako první Češce této pocty dostalo letos v lednu. Po Louise Campbell se stala teprve druhou ženou, která se tvorby tohoto výstavního „domu“ ujala.

Das Haus na veletrhu imm cologne slouží jako pocta pro konkrétního designéra. Zdroj: TZDas Haus na veletrhu imm cologne slouží jako pocta pro konkrétního designéra. Zdroj: TZ

Že design může mít mnoho podob dokazuje Jaroslav Beck, sound designér působící v Los Angeles. Svá vysokoškolská studia sice začal na průmyslovém designu v Plzni, odkud ale utekl ke své vášni, hudbě. Přes studia v Oxfordu se propracoval ke spolupráci s filmovými a herními giganty jako Blizzard Entertainment, EA Games nebo Disney. 

Ola Mirecka je polská designérka, kterou inspiruje dětská vnímavost a kreativita. Jak příznačné, když nyní pracuje pro světoznámou dánskou firmu LEGO a říká: „Cokoliv je možné, když si hrajete.“ Souzní tak s hlavním motivem zlínského festivalu designu, kterým je Hra. Mezi jejími návrhy jsou například sety LEGO Friends.

LEGO 41318 Hospital, zdroj: shop.lego.comLEGO 41318 Hospital, zdroj: shop.lego.com

Grafický designér Mehdi Saeedi přinese na konferenci nádech exotiky i mezinárodní šmrnc. Pochází z Teheránu, nyní žije ve Philadeplhii a jeho práce je souhra kulturních vlivů a fúzí. Grafické zkušenosti spojuje s tradiční kaligrafií. Mehdi prozradí, jak vytvořil trh pro svou práci a jak se jeho práce změnila a vyvíjela během 20 let v oboru.

Marketingovou část konference zastupují například marketingový ředitel společnosti Tchibo Steffen Saemann, strategy director z Ogilvy Stefan Siedentopf nebo zakladatel startupu Liftago Ondřej Krátký. Ve své přednášce Hra na úspěch se podělí o příběhy a zkušenosti, které ho přivedly k přesvědčení, že úspěch a peníze jsou mainstream a pravá zábava nastává, když uhnete z cesty. 

CZECHDESIGN je hlavním mediálním partnerem Zlín Design Weeku a do Zlína vás srdečně zveme!

Galerie

 Zlin Design Week 2019: Konference design & marketing

Zlin Design Week 2019: Konference design & marketing

Konference, 7. 5. 2019, 00:00
Zlin Design Week, Kongresové centrum Zlín, nám. T. G. Masaryka 5556, Zlín

Design management
Zlin Design Week 2018

Zlin Design Week 2018

Design week, 4. 5. 2018 - 11. 5. 2018
Zlin Design Week, , Zlín

Produktový design
Vepřo Knedlo Design 2018

Vepřo Knedlo Design 2018

Workshop, 5. 5. 2018 - 10. 4. 2018
Zlin Design Week, Zlínský zámek, Soudní 1, Zlín

Produktový design
Zlin Design Week 2018: Konference design & marketing

Zlin Design Week 2018: Konference design & marketing

Konference, 9. 5. 2018, 00:00
Zlin Design Week, Městské divadlo Zlín, tř. Tomáše Bati 4091/32, Zlín

Produktový design
Design z Bílovic dostal do celého světa. Jak? Ptáme se přímo majitele mmcité Davida Karáska
Obrovská pocta. Jako první Češka představuje designérka Lucie Koldová na imm cologne svůj Das Haus

Další články