7 akcí, které na podzim představí český design

Designblok, zdroj: www.facebook.com/designblok​ Designblok, zdroj: www.facebook.com/designblok​

Jak už je naším dobrým zvykem, každý podzim zaplaví Prahu designové markety a přehlídky lokálních designérů. Od září až do konce roku je každý víkend kam jít. Takže pokud bude venku sychravo a bude se vám stýskat po teplých letních dnech, tady je seznam míst, kde se zahřát a zvednout náladu teplou kávou a českým designem.

1/ MINT: Pop Up Hall 13
Praha se dočkala a konečně tu máme pravidelné designové markety jako z Camden Town. Od konce září až do konce roku bude v Pražské tržnici každý víkend designové nebe, kam si můžete skočit zvednout náladu dobrým českým designem, na oběd nebo na kafe. Místní designéři budou každý pátek od 11 do 19 a v sobotu od 9 do 17h v hale 13 rozdávat (a prodávat) českou radost. Akce MINT: Pop Up Hall 13 navazuje na Minťácké Weekend markety, které až doteď v Praze probíhaly. Víkendový maraton začíná poslední víkend v září,  29. - 30. 9. a končí až posledním prosincovým víkendem 29. - 30. 12. 

datum:  každý víkend od 29. 9. až do konce roku
otevírací doba: PÁ / 11 - 19, SO / 9 - 17
místo konání: Pražská tržnice, Hala 13
cena: zdarma

Mint: Pop up hall 13, Pražská tržnice, zdroj: www.mintmarket.czMint: Pop up hall 13, Pražská tržnice, zdroj: www.mintmarket.cz

2/ Designblok
Není podzimu v Praze bez Designbloku. Eventová ikona Prahy nás letos zase pohltí, tentokrát mezi 26. - 30. 10. Festival designu a módy se pořádá již od roku 2005. Každoročně přiláká tato událost více než 50 000 návštěvníků všech věkových skupin z České republiky i zahraničí. A letos tomu zřejmě nebude jinak. Návštěvníci se mohou těšit na originální instalace od více než 200 vystavovatelů, módní přehlídky a další program. Už se nám prostě sbíhají sliny, letošní téma je totiž jídlo. 

datum: 26. - 30. 10. 
otevírací doba: 10 - 21
místo: Výstaviště Praha Holešovice
cena: 350/dospělý (týdenní vstup)​3/ Czech design week
Design weeků je dnes v Praze již tolik, že se v nich stěží člověk vyzná. Obzvláště, když se jmenují úplně stejně. Minulý rok nás takto zmátly dva různé Czech design weeky. Letos se koná již jen jeden - ten, co se konal v DUP36 na Národní třídě. Letos ho ale nově najdeme v historické budově na Hybernské 4. Jak organizátoři sami říkají, koncept přehlídky Czech Design Week vznikl z iniciativy ukázat kvalitní český design v širším kontextu. Jak se jim to podaří se můžete přijít podívat mezi 27. 11. a 3. 12.

datum: 27. 11. - 3. 12.
místo:  Hybernská 4, Praha 1
cena: základní / 150, studenti, děti do 15 let / 70, důchodci, ZTP / Zdarma

Czech design week, Pasta Oner, zdroj: archiv CZECHDESIGNCzech design week, Pasta Oner, zdroj: archiv CZECHDESIGN

4/ DesignSUPERMARKET
Předvánoční prodloužený designový víkend v centru Prahy každoročně přitahuje tisíce lidí. Inspiraci na Vánoce na něm ale tento rok nenajdeme - v Kafkově domě bude letos místo designérů jen ticho a klid. Po deseti letech si totiž bere DesignSUPERMARKET prázdniny. Tak doufáme, že se příští rok v pořádku vrátí.

DesignSUPERMARKET, zdroj: www.facebook.com/designSUPERMARKETDesignSUPERMARKET, zdroj: www.facebook.com/designSUPERMARKET

5/ Lemarket
Pokud také patříte mezi ty, kdo kupují vánoční dárky na poslední chvíli a nedovedete si předvánoční přípravy představit bez DesignSUPERMARKETU, nemusíte mít obavy - Lemarket se letos pořádat bude. Mezi 9. a 10. prosincem se letos již podruhé sejde v galerii Mánes na 100 lokálních značek a designérů. Celý víkend se galerií ponese vánoční nálada, hudba a vůně dobrého jídla. Shon po vánočních dárcích se tak v jedné z nejpozoruhodnějších funkcionalistických staveb Česka promění v příjemnou záležitost. 

datum: 9. - 10. 12.
otevírací doba: SO / 10 - 21, NE / 10 - 19
místo: Galerie Mánes
cena: zdarma

Lemarket, Mánes, zdroj: www.facebook.com/pg/LeMarketczLemarket, Mánes, zdroj: www.facebook.com/pg/LeMarketcz

6/ MINT: Prague Fashion Market
Druhý adventní víkend prožijeme ve znamení designových akcí. Vedle Lemarketu a pravidelných minťáckých pop up hall, které budou probíhat každý víkend od října až do prosince, se pro nás totiž chystá ještě jeden velký předvánoční MINT market. Třídenní akce proběhne v nově zpřístupněném sedmidomí v Hybernské 4: areál opuštěných domů se v posledním půl roce přeměnil v otevřený komunitní prostor, do kterého stojí za to zavítat. Ať už se tedy tento víkend vydáte kamkoliv, rozhodně nebudete zklamaní.

datum: 8. - 10. 12.
otevírací doba: PÁ / 12 - 19, SO / 10 - 19, NE / 10 - 17
místo: Hybernská 4
cena: zdarma

7/ Dyzajn market
Do podzimního designového víru vletíme stylově hned na konci září skrze notoricky známý Dyzajn market. Na piazzetě Národního divadla se za každého počasí i ročního období schází čeští designéři a jejich stoupenci. Typická atmosféra Dyzajn marketu je dána specifickými kulisami, které utváří brutalistická budova Nové scény Národního divadla. Uzavřeni mezi novou a starou budovou divadla pravidelně vystavují značky jako Languo, Blaho nebo Bewooden. Co všechno nabízí čeští designéři na podzimním trhu, si můžete přijít prohlédnout mezi desátou a sedmou večer třeba už 23. a 24. září na Náměstí Václava Havla.

datum: 23. - 24. 9., 9. - 10. a 16. - 17. 12.
otevírací doba: 10 - 19
místo: Náměstí Václava Havla
cena: zdarma

Dyzajn market, náměstí Václava Havla, zdroj: www.facebook.com/dyzajnmarketDyzajn market, náměstí Václava Havla, zdroj: www.facebook.com/dyzajnmarket

Související

MINT: Prague Fashion Market 20
 

MINT: Prague Fashion Market 20

Market
8. 12. 2017 - 10. 12. 2017

Czech Design Weak. Kolik přehlídek designu snese Česko?
Produktový design

Czech Design Weak. Kolik přehlídek designu snese Česko?

Veronika Pařízková - 19. 5. 2017

job shop
výstava czd
kruh 2024 duben
shop 4/2024