Zavřít

Milí designéři,
chceme zjistit, jak vám novinky o vašem oboru zprostředkovat co nejlépe.

Pomozte nám zodpovězením 7 otázek

5. den Designbloku: Jaké akce a výstavy si nenechat ujít

Zajímavý doprovodný program byl původně naplánován především v pražském Výstavišti, které je z bezpečnostních důvodů uzavřené. Design ale můžete obdivovat i nedaleko Hlavního nádraží nebo kousek od Náplavky.

Expozice mimo areál Výstaviště, které bylo kvůli vichřici předčasně uzavřeno:

1 / Studentský design 2017 - přehlídka vítězných prací

Galerie Emilie Paličkové, U Půjčovny 9, Praha 1

Zastavte se na výstavu laureátů celostátní soutěže VOŠTŘ a SUŠTŘ.

Studentský design 2017 je celostátní soutěžní přehlídkou prací žáků a studentů středních a vyšších odborných škol s výtvarnými a uměleckořemeslnými obory. Této soutěžní přehlídky se mohou zúčastnit žáci a studenti studující na území ČR bez ohledu na státní příslušnost a absolventi, kteří ukončili studium v roce 2015 nebo v roce 2016. Soutěž je dvoustupňová, v prvním základním kole jednotlivé školy vybírají a nominují studentská díla, která přihlásí do celostátního/ústředního kola.


2 / Výstava Echoes, 100 let finského designu a architektury

Galerie Mánes, Masarykovo nábřeží 250/1, Praha

Rok 2017 se nese ve znamení oslav stoletého výročí nezávislosti Finska a díky putovní výstavě se v říjnu slavnostní atmosféra přenese i do pražské Galerie Mánes. Česká veřejnost se tak může seznámit jak s proslulými díly, tak i s netradiční tvorbou a méně známými skvosty finských designérů a architektů. Více zde.


3 / LASVIT

Showroom Lasvit, Komunardů 894/32, 170 00 Praha 7-Holešovice

Sklářská a designérská společnost LASVIT připravila dvě expozice. Byly zde poprvé k vidění nové kolekce svítidel navržené ve spolupráci se světově proslulými architekty a designéry, jako jsou Kengo Kuma, Zaha Hadid Design, Ed Ng & Terence Ngan a Yabu Pushelberg. V prostorách Lapidária potom LASVIT představil instalaci nazvanou Štěstí.

Další články