5 dárků pro zamilované z dílen českých designérů

Když se v Česku řekne svátek zamilovaných, lidem se vybaví hned dva dny. Zatímco ti zarytější dodržovatelé tradic si počkají až na první máj, jiní si svoji lásku a zamilovanost budou chtít dokázat už v únoru na svatého Valentýna. A právě pro tyto „zaláskovance“ přinášíme několik tipů na dárky, co jsou nejen krásné, ale mají i hlavu a patu.

Kýčovitostí v podobě přehršle růží, srdcí a amorků bude všude mnoho. Proto je na čase se porozhlédnout i po dárcích esteticky líbivějších, občas také minimalističtějších, ale zároveň stále takových, které si zachovají motiv lásky například v podobě odstínů červené, růžové či tvarů srdce.

V následujícím přehledu vám přinášíme hned několik dárků z dílen českých designérů, kterými můžete svou polovičku na Valentýna překvapit a potěšit. Ale pozor! Některé z nich mohou být tak krásné, že možná už nebudete jediní, do koho se váš partner či partnerka zamiluje!

Liška k lišce sedá

Čím jiným začít než právě papírovým přáním. To k dárku neodmyslitelně patří a udělali byste obrovskou chybu, kdybyste na něj zapomněli! V tomto případě nemusíte vsadit na prvoplánovou červenou barvu, ale můžete jít do jemnějších tónů. Růžová barva v kombinaci s monochromatickou ilustrací působí na přáníčkách Send With Fox něžně a romanticky. Když k tomu připočtete právě zamilované liščí kresby grafického dua Radky a Yvety, máte o radost postaráno.

Přáníčka s ilustracemi lišek od Send With Fox. Zdroj: Send With FoxPřáníčka s ilustracemi lišek od Send With Fox. Zdroj: Send With Fox

Produkt pořídíte na shop.czechdesign.cz.

Snídaně je základ

A nejen ta! Samozřejmě že ovesná kaše při společné snídani potěší. Buďme ale realisté. Někdy možná ještě větší radost udělá třeba polévka, kterou vám vaše milovaná osoba naservíruje po kocovině. Ať tak, či tak, s miskou Tablo vás u srdce zahřeje nejen její obsah, ale i nenásilný zamilovaný vzkaz, který se vytvoří při každém použití.

Misky Tablo ve tvaru srdce můžete vybírat ve dvou barevných provedeních. Zdroj: TabloMisky Tablo ve tvaru srdce můžete vybírat ve dvou barevných provedeních. Zdroj: Tablo

Produkt pořídíte na shop.czechdesign.cz.

Nuda se nenosí

Ponožky už dávno nejsou nudným dárkem. Staly se náležitým doplňkem, který nejenže outfit často přímo dotváří, ale dává mu zároveň nadhled a vtip. Pokud se na to necítíte, nemusíte se hned pouštět do bláznivých vzorů. Jednobarevným párem rozhodně také nic nezkazíte. Díky nim zůstanete stále dostatečně formální (ano, existují totiž stále práce, kde z vašich pestrobarevných ponožek opravdu nebudou nadšení), ale zároveň světu ukážete, že nuda u vás nemá co dělat. A co navíc? We are Ferdinand si potrpí na kvalitní materiál, takže u těhle ponožek ještě dlouho jehlu s nití na díru na patě potřebovat nebudete.

Jednobarevné ponožky v červené a růžové od We Are Ferdinand. Zdroj: We Are FerdinandJednobarevné ponožky v červené a růžové od We Are Ferdinand. Zdroj: We Are Ferdinand

Produkt pořídíte na shop.czechdesign.cz.

Šípková Růženka

A jsme zase u té romantiky. Šperky obecně patří mezi dárky, kterými až na opravdové výjimky nešlápnete vedle. Hanuši Lamrovi se těmito šípkovými náušnicemi podařilo velmi dobře spojit maximální lehkost, eleganci a jednoduchost. Zároveň si ale Šípky ponechávají dostatek nápaditosti, aby neztratily ani píď ze svého kouzla. Stávají se tak velmi moderním a zároveň neskutečně ženským šperkem, do kterého se nejde než až po uši zamilovat.

Minimalistické náušnice Šípky od Hanuše Lamra. Zdroj: Hanuš LamrMinimalistické náušnice Šípky od Hanuše Lamra. Zdroj: Hanuš Lamr

Produkt pořídíte na shop.czechdesign.cz.

Není láska jako láska

Užít si na Valentýna jen té emoční lásky, to by byla trochu nuda, ne? Erotické hračky pořád ve společnosti zůstávají do určité míry tabu a o jejich designové hodnotě je někdy lepší pomlčet. Anna Marešová ale svými návrhy zbořila nejeden stereotyp. Autorka kuličkám dala zcela nový život a hodnotu poté, co využila velmi jemný design, který pomůcku od často vulgárních podtextů posouvá směrem k eleganci a naprosté vizuální čistotě.

Venušiny kuličky classic, Whoop•de•doo, zdroj: Czechdesign ShopVenušiny kuličky classic, Whoop•de•doo, zdroj: Czechdesign Shop

Produkt pořídíte na shop.czechdesign.cz.

Nemusíte slavit Valentýna, abyste ty, které milujete, obdarovali krásným českým designem. Další tipy na dárky naleznete v kolekci LOVE.

Související

Svatba a design nerozlučně spolu. CZECHDESIGN uvádí Snoubení – katalog prstenů od českých designérů
Produktový design

Svatba a design nerozlučně spolu. CZECHDESIGN uvádí Snoubení – katalog prstenů od českých designérů

Veronika Soukupová - 30. 3. 2020

ujep 2024
zuz banner