Zavřít

Milí designéři,
chceme zjistit, jak vám novinky o vašem oboru zprostředkovat co nejlépe.

Pomozte nám zodpovězením 7 otázek
Lehátko Rivage s integrovaným stolkem a USB nabíjením, zdroj: mmcité Lehátko Rivage s integrovaným stolkem a USB nabíjením, zdroj: mmcité

5 chytrých inovací mmcité

Ač je nabídka českého výrobce městského mobiliáře mmcité dostatečně široká, stále přibývají nové výrobky a ty stávající procházejí vývojem. V poslední době jsou to pak především nové technologie, které tento trend ovlivňují. Představuje se tak řada smartcité a jejich 5 novinek, které udělají veřejný prostor pohodlnějším a atraktivnějším.

Fenomén „smart city“ se stává ze dne na den aktuálnějším. Stejně jako se proměňují všechny aspekty lidského života, tak i město zaznamenává změny. Jeho obyvatelé od něj očekávají stále více a více a město samotné jim chce nabízet větší a rozmanitější možnosti.

„Koncept chytrých měst je cesta k udržitelnosti a konkurenceschopnosti měst. Přesto, že proveditelnost závisí bezprostředně na implementaci technologií, nesmíme zapomínat, že nejdůležitějším elementem ve městě je nakonec člověk.“

Časopis Smart Cities, 00-13

Pokud chceme, aby lidé trávili ve veřejném prostoru co nejvíce času, je nutné jim k tomu vytvořit odpovídající podmínky. Moderní elektronika je pro většinu z nás automatickou součástí denních rituálů a vnímá to i český výrobce.

„Rychlé dobití kdekoli ve venkovním prostředí. Město se stává prostorem, kde se tráví víc a více času.“

mmcité

Jednosedák Blocq v dvoubarevném provedení doplněný o USB nabíjení, zdroj: mmcitéJednosedák Blocq v dvoubarevném provedení doplněný o USB nabíjení, zdroj: mmcité

Nově tak mohou být lavičky Woody nebo Blocq doplněny o USB port a prostřednictvím kabelu si tak každý může dobít telefon nebo tablet.

Aby byl pobyt v exteriéru ještě pohodlnější, vznikl malý kulatý stolek se symbolickým jménem Stolki, který je integrován do laviček. Realizován v různých barvách pak nabízí prostor pro odložení knihy, nápoje nebo počítače. Největší efekt vznikne při instalaci k lehátku Rivage, které pak nabídne „pohodlí“ nejen předmětům, které máte u sebe, ale díky možnosti lehnout si i vám. Odpočívání v parku, veřejné zahradě nebo před školou je tak ještě lepší.

Lehátko Rivage s integrovaným stolkem a USB nabíjením, zdroj: mmcitéLehátko Rivage s integrovaným stolkem a USB nabíjením, zdroj: mmcité

Na první pohled spíše jen efektním doplňkem je nová možnost opatřit výrobky mmcité LED osvětlením. Podporuje příjemnou atmosféru, zvýrazňuje geometrii mobiliáře, ale pokud se mají lidé ve městě cítit bezpečně, je také důležité zajistit dostatek umělého osvětlení. Ne všude je instalováno pouliční osvětlení a na takových místech může jeho funkci částečně nahradit přímo městský mobiliář.

Během letošního ročníku festivalu reSITE absolvovala redaktorka Tereza Škoulová komentovanou procházku Prahou, kterou vedla Leni Schwendinger, odbornice na městské osvětlení. Do svého notesu si během ni zapsala:

„Osvětlení má určující vliv na zdraví a sebevědomí lidí a společnosti, ale také na ekonomickou vitalitu městského života!“

Pokud by někomu přišlo čisté materiálové řešení produktů nedostatečně zábavné, je nově možné ocelové části lakovat ve dvou barvách. Bylo vytvořeno šest základních kombinací, ale zákazník může kombinovat absolutně libovolně.

Lavička Eblocq s uzamykatelnými boxy a nabíjením pro elektrokola, zdroj: SOFFA MagazineLavička Eblocq s uzamykatelnými boxy a nabíjením pro elektrokola, zdroj: SOFFA Magazine

Jestliže předchozí řešení obohacovala stávající produkty o chytrá řešení, lavička​ Eblocq je modelem úplně novým. Zaměřuje se především na cyklisty a jejich pohodlné cestování. Umožňuje jim schovat a uzamknout přilbu a jiné osobní předměty a pokud využívají elektrokolo, mohou si zde jeho baterii dobít. Stejně tak lze doplnit energii do chytrých zařízení a to i v době nepřítomnosti. Lavička obsahuje šest uzamykatelných boxů, které pojmou malý batoh nebo cyklistickou přilbu. Nic vám nepřekáží při podnikání libovolných aktivit uprostřed města.

„Úschovny mnohdy nebývají otevřený 24/7, a tak přijde vhod alespoň malá skřínka na cennosti.“

mmcité

Galerie

Další články