44. filmová atmosféra

Hotel Thermal Hotel Thermal

44. filmové šílenství v Karlových Varech je v plném proudu...

Karlovarský filmový festival se ve svém vizuálním projevu stále více minimalizuje. Kde jsou doby, kdy byl interiér Thermálu zahalen do leskyma, diváky vítaly divoké změlky. Studio Najbrt nasadilo černobílý styl a hru s písmem už před dvěma lety. V tom pokračuje i letos Zuzana Lednická. Visuál se vždy projevuje i v „kulisách“, které komunistický hotel Thermál přetvářejí v iluzi. Každý rok se stále méně hotel převléká, tentokát o dost schudlo i hlavní průčelí a předsálí Velkého sálu, že by méně peněz?

Znělky pokračují v příbězích s festivalovou soškou z minulého roku. Vzniká tak zajímavá sběratelská sada oceněných osobností.

Ke Karlovým Varům v tuto dobu patří dva státní svátky, které ovlivnují i všechny návštěvníky. Záleží totiž na místních podnikatelích, zda nechají své restaurace a obchody otevřené. Možná vám přijde samozřejmé, reagovat na tak lákavou poptávku a vyjít hostův vstříc, zde to ale není pravidlem. Vary jsem pravidelně navštěvovava už před dvanácti lety, kdy o víkendu a státních svátcích byl problém sehnat čerstvý chléb. Z této doby si pamatují pekařské okénko vedle kina Čas, kde pochopili, že se návštěvnící festivalu potřebují rychle najíst.

Z nedávné doby si vzpomínám hlavně na pomalou obsluhu v restauracích, kde nervozně čekáte na jediné teplé jídlo, které jste si mezi filmy chtěli dopřát. Letošní nabídka je celkem dobrá, i když po 22hod. se fast food stylem najíte už jen před Thermálem a u McDonald´s. Zklamal mě nový obchod Cheesy, který otevře opět až v úterý. Škoda, kdyby měli bagetky s jejich skvělými sýry, určitě bych nedomítla. Skvělá pekárna na hlavní třídě má zas otevřeno jen do 16hod, i když by mohla mít klidně do půlnoci, jistě by si i přes mometální krizi vydělali dost. Takže zítra to vidím mezi filmy na palačinkárnu a pak večer na KusKus, pokud této větě nerozumíte, omlouvám se!

Jinak jsem ve Varech zaznamenala, že dva velké obchody u Vřídla neprodávají český porcelán, ale v jednom sídlí Rosenthal a v druhém šperky. Kde lze český porcelán zakoupit nevím, možná pod hromadami kýčů jej mají v jiných obchodech.

Až budete mít filmů už dost, jděte se podívat do galerie Supermarket WC. V sobotu proběhla vernisáž výstavy pražského studia Liv Ducci Lab. Výstava „To jsou panoramata“ se zabývá velmi aktuální problematikou shánění peněz na kulturní aktivity. Ve výstavě objevíte jak se dařilo grafikům a jejich fundriserovi oslovit karlovarské firmy pro podprou výstavy. Samozřejmě, že skóre je špatné.

V rámci vernisáže byl otevřen i obchod s designem, kde naleznete od šperků po módu a porcelán vše. Pro Karlovy Vary je to velká událost. Jedná se o první a jediný obchod, kde si můžete zakoupit současný český design. Doufejme, že jejich skóre bude lepší a že se ochodu karlovarské podaří oslovit!

Supermarket WC naleznete v podchodě směrem na autobusové nádraží.

SHOP Snoubení
kruh 2024
zuz banner
ujep 2024