42. MFF Karlovy Vary

Karlovarský filmový festival již skončil, pojďme se ohlédnout za kovbojským vizuálem a atmosférou Varů.

Vizuál MFF Karlovy Vary jako každý rok mělo na starosti studio Najbrt, fotograf Václav Jirásek a architekt Martin Chocholoušek. Tentokrát nebyla ústředním tématem žádná scénka. Už od minulého roku nastoupilo nové retro období. Nyní bylo středem pozornosti kovbojské písmo. Jak každý ví, v Americe je vysněný Holywood, tam je filmová hvězda, a ta byla ústředním tématem, krasavice z holywoodského plátna...

Vizuál byl propracován do všech detailů v architektonickém řešení se promítl v celém opláštění a přízemí hotelu Thermal. Hlavní vstup do hotelu s červeným kobercem vítal hvězdy se škádlivým pohledem hvězdy a s nasvětlenými čočkami, jakoby monumentálními cvoky z kovbojských kalhot.

Hvězdou tohoto ročníku byl herec Danny DeVito, jeho příjezd netrpělivě očekávali fanoušci a fotografové u svých obřích objektivů. Kolem 136 000 diváků prožilo týden vyhlížením hvězd, čekáním na lístky a přecházením mezi kiny. Mimo 480 filmových představení mohly prožít chvíli v kavárně ve tmě, nebo jen spát.

Našla by se i nějaká drobná výstava, o té se zmiňuji, protože se moc těším až příští rok cestou na autobus do Prahy půjdu kolem zrekonstruované galerie pro grafiku a design, kde přesně? Nechte se překvapit...stejně nejdůležitější bude film!

SHOP Snoubení
kruh 2024
zuz banner
ujep 2024