15 tipů na výstavy a instalace letošního milánského Design Weeku

Pro ty z vás, kteří se chystáte navštívit od 4. do 9. dubna 2017 milánský Design Week neboli Salone del Mobile.Milano, přinášíme 15 tipů na ty nejlepší výstavy a instalace od portálu Dezeen.

COS X Studio Swine

Na letošní instalaci si COS přivolalo na pomoc londýnské Studio Swine pod vedením designérů Azusy Murakami a Alexandera Grovese. Toto duo má v plánu vytvořit "sochu v rozkvětu" uvnitř starého kinosálu.

Cinema Arti, Via Pietro Mascagni 8

COS X Studio Swine, zdroj: dezeen.comCOS X Studio Swine, zdroj: dezeen.com

Mindcraft

Mindcraft se letos vrací na lokaci, kterou využil již před dvěma lety - do Královského paláce v Miláněm. Módní návrhář Henrik Vibskov se stal kurátorem výstavy, která hostí 18 tvůrců a designérů - jako je například Laerke Valum, jehož projekt Moments Of zkoumá představu času jako zátěže.

Chiostro Minore di San Simpliciano Piazza Paolo

Mindcraft, Laerke Valum, Moments Of,  zdroj: dezeen.comMindcraft, Laerke Valum, Moments Of, zdroj: dezeen.com

God by Atelier Biagetti

Výstava s názvem No sex, kterou se Atelier Biagetti prezentoval na loňském Design Weeku se týkala lidské psychologie. Letos vytvoří studio instalaci s názvem God (Bůh), která by měla zkoumat "obřady a rituály" asociované s penězi a mocí.

God by Atelier Biagetti, zdroj: dezeen.comGod by Atelier Biagetti, zdroj: dezeen.com

TVclerici by Design Academy Eindhoven

Studenti a absolventi Design Academy v Eindhovenu odprezentují svoji tvorbu v živém vysílání televizního studia. Návštěvníci budou mít možnost se studiem i zákulisím pohybovat napříč řadou digitální, analogové a rozšířené reality.

Pizza Arcole 4

TVclerici by Design Academy Eindhoven, zdroj: dezeen.comTVclerici by Design Academy Eindhoven, zdroj: dezeen.com

Breathe by MINI Living

Milánská instalace MINI bude navržena architekty SO-IL z New Yorku, kteří se pokusí nahlédnout do budoucnosti bydlení ve vztahu k věčně se zmenšujícím domovům a limitovaným zdrojům městských oblastí.

Via Tortona 32

Breathe by MINI Living, zdroj: dezeen.comBreathe by MINI Living, zdroj: dezeen.com

Invisible Outlines by Nendo

Japonské studio Nendo známé svoji plodnou produkcí odprezentuje šestnáct nových kolekcí v showroomu Jil Sander v rámci výstavy nazvané Invisible Outlines. Zde také studio ponoří třicet nových supertenkých silikonových váz do akvária, které se budou něžně pohybovat jako medůzy.

Jil Sander Showroom, Via Luca Beltrami 5

Invisible Outlines by Nendo, zdroj: dezeen.comInvisible Outlines by Nendo, zdroj: dezeen.com

Multiplex by Tom Dixon

Tom Dixon předvede svoje nejnovější počiny na výstavě s názvem Multiplex, která bude umístěna do 840 místného kina z 50. let v Miláně a jeho dílo představí po boku značek jako, Sonos, Mabeo nebo IKEA. Na místě budou také kiosky s jídlem a pitím, kde si návštěvníci mohou vychutnat popcorn nebo gelato z ručně vyrobených keramických kornoutů.

Teatro Manzoni, Via Manzoni 42

Multiplex by Tom Dixon, zdroj: dezeen.comMultiplex by Tom Dixon, zdroj: dezeen.com

Sonic Pendulum by Yuri Suzuki

Yuri Suzuki nainstaluje 30 houpajících se kyvadel na nádvoří jedné z nejstarších milánských škol. Každé kyvadlo je vybaveno reprákem, ze kterého se poline klidná hudba, zatímco umělá intelginece zachytí zvuky z prostoru, čímž vytvoří dohromady neustále se vyvíjející, meditativní a uklidňující atmosféru.

Corso Venezia 11

Sonic Pendulum by Yuri Suzuki, zdroj: dezeen.comSonic Pendulum by Yuri Suzuki, zdroj: dezeen.com

The Future Sausage by ÉCAL

ÉCAL v tomto týdnu uspořádá vícero výstav, včetně té, na které spolupracovali s IKEAPunkt. Ale možná nejzajímavější prezentací bude na Salone, kde budou studenti produktového designu zkoumat "chuť párku budoucnosti"a diskutovat alternativy konzumace masa.

Salone Satellite, Hala 22-24, Stánek S02, Fiera Milano

The Future Sausage by ÉCAL, zdroj: dezeen.comThe Future Sausage by ÉCAL, zdroj: dezeen.com

Capitalism is Over

Tato výstava je chápána jako rozlučková oslava s kapitalismem a představuje retrospektivní sekci zaměřující se na italskou značku Olivetti, poválečný ekonomický vzestup Itálie a také celkový přehled současných metod produkce, financování a distribuce.

Cascina Cuccagna, Via Cuccagna 2/4

Capitalism is Over, zdroj: dezeen.comCapitalism is Over, zdroj: dezeen.com

Passeggiata: Airbnb zážitek z Milána

Instalace Airbnb bude umístěna do domu z 15. století, který byl domovem Leonarda da Vinciho, když maloval svou Poslední večeři. Dům bude naplněn kuriozitami a osobními kolekcemi designérů jako jsou například Dimore Studio, Matteo Thun nebo Faye Toogood.

Casa degli Atellani, Corso Magenta 65

Passeggiata: Airbnb zážitek z Milána, zdroj: dezeen.comPasseggiata: Airbnb zážitek z Milána, zdroj: dezeen.com

Instalace Really Maxe Lamba

Max Lamb pracoval po boku Kvadrat na výrobě řady laviček, které využívají upcyklované tuhé materiály, se kterými obchoduje značkou nově osvojená firma Really.

Project B gallery, Via Pietro Maroncelli 7

Instalace Really, Max Lamb, zdroj: dezeen.comInstalace Really, Max Lamb, zdroj: dezeen.com

IKEA Festival

Švédský nábytkářský gigant ovládne obrovský skladový prostor v milánské čtvrti Lambrate, kde bude hostovat celý program událostí od 10 ráno do 8 večer každý den. Zde bude také sekce nazvaná Rooms for Life (Pokoje pro život), která představuje interaktivní set vytvořený z vymyšlených obývacích pokojů vystylovaných podle představ Faye Toogood, Open House a Pelly Hedeby.

Via Ventura 14

IKEA Festival, Rooms for Life, zdroj: dezeen.comIKEA Festival, Rooms for Life, zdroj: dezeen.com

Excavated: Eviction by Paul Cocksedge

Poté, co byl Paul Cocksedge vystěhován ze svého studia kvůli stavbě nového developerského projektu, reagoval vykopáním materiálů z podlahy, z něhož pak zhotovil kolekci nabýtku. Těchto pět děl představí během milánského Design Weeku.

Corso Venezia 52

Excavated: Eviction by Paul Cocksedge, zdroj: dezeen.comExcavated: Eviction by Paul Cocksedge, zdroj: dezeen.com

Everything Is Connected

Everything Is Connected navazuje na loňskou výstavu norského designu s názvem Structure a bude se tak konat na stejném místě, ve čtvrti Ventura Lambrate. Kurátorkou letošní show je designérka a interiérová architektka Katrin Greiling, která plánuje představit návštěvníkům cestu od tvůrce na trh. Vybrala 30 slibných a nadějných norských designérů, jejichž díla vystaví.

Via Ventura 6

Everything Is Connected, zdroj: dezeen.comEverything Is Connected, zdroj: dezeen.com

Související

Nendo na Design Week v Miláně: hra s liniemi, obrysy a konturami
Produktový design

Nendo na Design Week v Miláně: hra s liniemi, obrysy a konturami

Lucie Vrkotová - 5. 4. 2017 - 3 min.

jelínek
MYP 2024