Stážistický program Czechdesign

Stážisté mají v Czechdesignu dlouhou tradici, přesněji tak dlouhou jako organizace sama. Dobrovolnický spolek postavený na odhodlání a chuti několika nadšenců se nám za 20 let podařilo posunout k profesionální organizaci i díky energii, pilné práci a chuti stážistů aktivně se zapojit. Tím nejvýjimečnějším z mnoha skvělých stážistů je naše ředitelka Jana Vinšová.

Dnes jsme respektovanou organizací, pro kterou pracuje stálý tým tří desítek profesionálů na projektech ovlivňujících český veřejný prostor. Za těch 20 let se toho změnilo hodně, stážisté jsou ale pořád plnohodnotnou součástí našeho týmu, čerstvý vítr, bez kterého si Czechdesign neumíme představit.

Naši stážisté

Jana Vinšová

Ředitelka Czechdesign

Eduard Špička

Stážista v redakčním týmu

Štěpán Šuster

Stážista v projektovém týmu

Nikola Kubíčková

Stážistka v shop týmu

Naše stáže

Stáž v redakčním týmu
Zajímáš se o mediální svět, rád píšeš a tvojí srdcovkou je design? Jako stážista v redakci můžeš spojit všechny své záliby a stát se členem nejčtenějšího magazínu o designu v republice.

V magazínu Czechdesign najdeš jedinečnou příležitost plnohodnotného zapojení se do našeho týmu a možnost širokého rozšíření svého portfolia autorských článků. Chtěl/a bys vyzpovídat svého oblíbeného umělce či designéra, napsat si reportáž ze zajímavého festivalu nebo skrze svůj text informovat o novinkách na poli architektury? V rámci stáže se dostaneš k opravdu zajímavé práci, z níž se může vyklubat i dlouhodobá externí spolupráce, která ti může pomoci našlápnout kariérní cestu v médiích. Díky psaní článků si u nás potrénuješ své literární střevo, při vypracovávání rešerší prozkoušíš svou trpělivost a pečlivost a skrze každotýdenní komunikaci s designéry se zbavíš ostychu.

Pokud jsi spolehlivý/á, pečlivý/á, flexibilní a máš chuť se učit novým věcem a překonávat své limity, hledáme právě tebe.
Stáž v projektovém týmu
Zajímá tě práce projektového manažera a chceš nahlédnout do zákulisí týmu organizujícího profesionální designérské a architektonické soutěže?

Dej nám o sobě vědět a staň se nepostradatelnou pravou rukou projektového týmu Czechdesign. Vyzkoušíš si produkci soutěží, přípravu workshopů nebo odborných debat, komunikaci s designéry a architekty nebo asistenci na důležitých jednáních. Pokud máš pro strach uděláno a nezalekneš se různorodé práce, zvládneš vytvořit tabulku, zpracovat rešerši a připravit prezentaci, jsi náš člověk! Snažíme se, aby stáž v projektovém týmu byla rozmanitá, zároveň však poskytovala prostor pro individuální profesní rozvoj.

Stážisté jsou pro nás plnohodnotnými členy týmu, tvá spolehlivost, samostatnost, pečlivost, cit pro detail a proaktivita jsou pro nás proto důležité. Jsme otevření tvým nápadům i dlouhodobější spolupráci!
Stáž v shop týmu
Stážista má v rámci našeho týmu možnost nahlédnout do zákulisí designu a podílet se na množství různorodých činností. Po dobu stážistického programu pozná, jak funguje obchod s designem od práce v e-shopu, vyřizování a balení objednávek přes péči o naše zákazníky až po zbožíznalství, poznávání designérů a příběhů jejich produktů. Zároveň se podílí i na aktuálních projektech shopu, ať už se jedná o pomoc v organizaci pořádaných pop upů, výstav nebo eventů, které jsou vždy velmi vzrušujícím přesahem jak pro nás, tak pro naše designéry i zákazníky.

Stáž v našem týmu není jistě úplně tradiční, přesto nám dává smysl umožnit vhled a zkušenost v oblasti tohoto specifického retailu těm, kteří o ni mají zájem.
Stáž v komunikačním týmu
Baví tě naše sociální sítě? V rámci stážistického programu se ti budeme snažit předat vše, co o sociálních sítích i komunikaci obecně víme, a rádi pomůžeme rozvinout tvůj (komunikační) potenciál.

Hledáme někoho se smyslem pro detail, estetiku, jazyk a organizovanost. Jak možná sám zjistíš, pozice komunikačního experta je hodně rozmanitá. Nahlédneš do tvorby veškerého komunikačního obsahu napříč celým Czechdesignem. Od copywritingu přes produkci, textovou i vizuální tvorbu až po zpracovávání statistik a vyhodnocování. Postupně se během půl roku seznámíš s kreativní i exekutivní částí práce, velkými i malými kampaněmi a akcemi. Především ale s celou organizací Czechdesign a jejím managementem.
Stáž v grafickém týmu
Pokud jsi kreativní duše se zápalem pro design, máš smysl pro detail, plnou hlavu nápadů, ale dokážeš i následovat pravidla zavedené vizuální identity, tak se k nám přidej v rámci stáže!

V grafickém týmu Czechdesign si můžeš vyzkoušet různorodou práci. Budeš se podílet na obalových a propagačních materiálech pro Czechdesign kolekci, na zpracování kampaní pro Czechdesign Shop či obsahu pro sociální sítě nebo na sazbě pravidel pro architektonické a designérské soutěže. Nahlédneš do chodu kreativní části organizace Czechdesign a těšit se můžeš na přátelskou atmosféru a inspirativní prostředí.

K tomu všemu ti stačí základní znalost balíčku Adobe, spolehlivost, pečlivost, samostatnost a chuť učit se novým věcem.

Na co se můžete těšit

Plnohodnotné zapojení do týmu

Oběd na účet Czechdesignu

Časová flexibilita

Výzvy a zkušenosti

Jak probíhá stáž

Stážistický program nabízí spolupráci v rozsahu 200 hodin, je na naší vzájemné domluvě, jak intenzivně bude stáž probíhat. Standardně nabízíme půlroční stáže v rozsahu jednoho pracovního dne týdně, můžeme se ale domluvit také na intenzivní čtvrtletní stáži v rozsahu dvou pracovních dnů týdně. A nebo společně sestavíme individuální plán, který bude vyhovovat oběma stranám. Stáže probíhají v naší kanceláři ve Vojtěšské ulici, případně v našem kamenném Shopu v Myslíkově. Preferujeme společnou práci z kanceláře, home office je možný pro domluvě s kapitánem týmu, ve kterém budeš pracovat.

V rámci stáže budeš mít přiděleného parťáka, který tě celou zkušeností v Czechdesignu provede. Bude ti přidělovat úkoly, poradí s čímkoliv bude třeba a spolu s kapitánem vybraného týmu se bude snažit o tvůj rozvoj a zlepšování.

Stáž není finančně honorovaná, odměnou jsou zkušenosti, dovednosti a znalosti, které si z programu odneseš. Staneš se plnohodnotnou součástí našeho týmu a budeš mít možnost aktivně se zapojit do fungování profesionální organizace, která působí na poli českého designu a architektury už dvacet let. Kromě pracovních zkušeností se můžeš těšit na společné obědy a speciální stážistické snídaně. Na konci od nás dostaneš certifikát o absolvování stáže, který obsahuje písemné hodnocení tvé práce a může být relevantní referencí pro tvé další profesní kroky. Po celou dobu stáže budeš mít k dispozici také slevový kód do našeho Shopu, vstupenky na vernisáže a jiné kulturní akce nebo třeba neomezený přístup do naší nabité knihovny.

Wow, to se mi líbí!

Stáž v Czechdesignu je skvělá příležitost jak nabrat zkušenosti v týmu mladých profesionálů, kteří každý den prošlapávají cestu českému designu a architektuře. Chceš se k nám přidat?

Chci na stáž do Czechdesign