Přihlaste se do akceleračního programu Impact Hub Climate Challenge

 


Vyhlašovatel:


Deadline: 06. 03. 2020

Řešíte příčiny či dopady klimatické změny? Věnujete se environmentálnímu tématu či oblasti cirkulární ekonomiky? Přihlaste se do akceleračního programu pro ekologické projekty v Česku a na Slovensku, který vám pomůže znásobit dopad vašeho projektu. Přihlášky je možné podat do 6. března 2020.

Podmínky účasti a přihlášení

Projekt má (první) uživatele či zákazníky a pozitivní dopad na klima, kvalitu vody, ovzduší, recyklaci, zero waste, environmentální vzdělávání, apod.

Tým je z České nebo Slovenské republiky, skládá se z min. 3 osob, a alespoň jeden z nich se aktivitě věnuje naplno.

Organizátoři programu uvítají vyšší míru zapojení studentských iniciativ, univerzitní spinn-offy, projekty samospráv. Hlásit se mohou též startupy, neziskové organizace, i firemní angažované skupiny.

Hlásit se můžete do 6. března 2020 pomocí formuláře na webu Climate Challenge.

S dotazy se obracejte na koordinátorkou programu na e-mailu climatechallenge@impacthub.cz.

Fáze projektu

Přihlášky a první fáze

Hlásit se můžete do 6. 3. 2020. Ze všech přihlášených bude vybráno 20 + 20 týmů z Čech a Slovenska, které organizátoři pozvou na 2denní bootcampy (koncem března). Tam se zúčastní workshopů o budování vize, mise a storytellingu. Poté odprezentují svůj záměr porotě, která vybere 14 nejvhodnějších projektů pro akceleraci.

Všichni účastníci bootcampu získají na rok zdarma členství v našem Alumni Clubu (i ti, co nepostoupí).

Druhá fáze

Na začátku akcelerace získáte mentora, se kterým se budete pravidelně potkávat (klidně i online). Čekají vás další 4 workshopy a expertní konzultace. Na konci první fáze proběhne postupový den, kde odprezentujete porotě svůj posun. Porota vybere 6 týmů, které postoupí do třetí fáze akcelerace. 

Třetí fáze

Budete pokračovat ve spolupráci s mentory a experty a navíc se zúčastníte mastermind setkání, ve kterých využijete know-how ostatních účastníků a podělíte se o své zkušenosti a kontakty. Těchto setkání se můžete účastnit i online. Dále získáte 30 000 Kč příspěvek na cestu do zahraničí, koučink či jinou formu osobního rozvoje dle vašeho výběru. Připravíte se také na setkání s investory a korporátními partnery programu.

Den D

Celý program je zakončen veřejnými prezentacemi, ze kterých vzejde 1 vítěz. Ten získá 100 000 Kč a mediální a marketingovou podporu.

Cena programu

Dvoudenní bootcamp ke stanovení vize, mise a vypilování storytellingu je pro všechny zdarma. Poplatek pro 14 projektů, které postoupí do 2. fáze akcelerace, činí 5 000 Kč vč. DPH. Také je potřeba počítat s dávkou motivace, energie a času, který programu, rozvoji a vzdělání projekt chce věnovat. 

Celkové benefity nejen pro vítěze

  • 1 profesionálního mentora – pomůže odhalit věci, které brzdí v rozvoji,
  • 190+ expertů ke konzultaci – rozlouskne s vámi jakékoliv odborné téma, ať už to jsou finance, marketing, právo či cokoli dalšího,
  • 6 workshopů a 6 mastermind setkání – pro nové know-how, dovednosti a inspiraci,
  • 30 000 Kč – na osobní rozvoj leaderů pro vybrané projekty ve finální fázi akcelerace,
  • pro vítěze navíc – 100 000 Kč, propojení na investory a mediální podporu,
  • 12 měsíců zdarma v Impact Hub Alumni Club – ať můžete zůstat s Impact Hubem v kontaktu.

To vše pro zefektivnění fungování projektů a zvýšení jejich pozitivní dopadu na životní prostředí.

Další soutěže