Zavřít

Milí designéři,
chceme zjistit, jak vám novinky o vašem oboru zprostředkovat co nejlépe.

Pomozte nám zodpovězením 7 otázek

Otevřená výzva Signal Calling 2020

Soutěž byla ukončena
Deadline: 3. duben 2020, 23:59
Odměna: 30 000 CZK, 3D tiskárna a půlroční členství v PrusaLabu + výroba instalace v hodnotě 120 000 CZK
Kategorie: Design management Digitální design & UX
Příležitosti: Výstavy Nabídky
Odkaz: https://opencall.signalfestival.com/

Ilustrační foto, Signal festival 2017 | Foto: Jakub Hrab Ilustrační foto, Signal festival 2017 | Foto: Jakub Hrab

Signal Festival a PrusaLab společně vyhlašují výzvu k vytvoření umělecké instalace pro 8. ročník Signal Festivalu, který proběhne od 15. do 18. října 2020. Přihlaste svou práci do 3. dubna a soutěžte o odměnu i prostor pro prezentaci na festivalu.

Výzva je určena českým autorům, případně autorům dlouhodobě působícím na území České a Slovenské republiky, kteří pracují s různými formami umění v kombinaci s technologiemi. Cílem výzvy je návrh a realizace uměleckého díla, které bude zařazeno do hlavního programu Signal Festivalu 2020.

Téma festivalu

Tématem letošníku ročníku je Plan B.

Inovace byla vždy přirozenou potřebou společnosti. Lidskou sílu postupem času doplnily a někdy i nahradily stroje, které jsou v mnohém nepochybně velmi užitečné. Průmyslová revoluce sice neměla za cíl zničit naši planetu, přesto nás dovedla do doby označované jako Antropocén. Na druhou stranu nám dala znalosti a technologie, které se v procesu řešení důsledků environmentální krize mohou stát součástí pozitivních řešení.

Zamyslete se nad možným Plánem B a interpretujte jej svým vlastním uměleckým jazykem. Můžete využít různých zdrojů, technologií, výzkumů, dat či utopistických a futuristických scénářů, které různou formou interpretujte skrze sochu, instalaci či kinetické dílo v kombinaci se světlem nebo videem. Oceněn bude pozitivní přístup k hledání možných řešení.

Parametry instalace

Uměleckým dílem je myšlena samostojná instalace, která kreativním způsobem pracuje s technologiemi v kombinaci se světlem či projekcí jako důležitou součástí díla. Je žádoucí aby dílo reagovalo na téma letošního ročníku a dokázalo využít potenciálu dílny PrusaLabu. Na výrobu díla je však možné použít i jiné technologie a výrobní postupy.

Vybrané dílo bude umístěno do venkovní lokace noční Prahy, proto by mělo odolat podzimním povětrnostním podmínkám. Při tvorbě interaktivního díla je potřeba myslet na vysokou návštěvnost festivalu a proto instalace musí odolat náporu tisíců diváků. Životnost díla by neměla končit posledním dnem festivalu. Rádi bychom instalaci zajistili prezentaci na podobných akcích a festivalech napříč Evropou, proto je důležité myslet na náročnost samotné stavby, deinstalaci a převoz.

Realizace instalace

Na výrobu instalace PrusaLab poskytne rozpočet v hodnotě 120 000 CZK a to formou materiálu, technologických kapacit, zázemí a výrobní podpory Labu. Vybrané dílo bude realizováno ve spolupráci s mistry v PrusaLabu. 

Přehled technického zázemí, které lze využít v PrusaLabu naleznete zde. Pro lepší představu, co PrusaLab nabízí, organizátoři doporučují osobní návštěvu či konzultaci pro zájemce v pondělí 24. února. Více na webu: opencall.signalfestival.com.

Přihlášení a hodnocení

Výzva je určena českým autorům, případně autorům dlouhodobě působícím na území České republiky.

Svůj návrh ve formě prezentace zasílejte po prodloužení do 3. dubna 2020 na e-mail opencall@signalfestival.com.

Ocenění

Autor vybrané instalace bude za vytvoření díla odměněn honorářem 30 000 CZK, 3D tiskárnou a půlročním členstvím v PrusaLabu.

Více informací o Signal Calling včetně přihlašovacího formuláře naleznete na opencall.signalfestival.com.

Další soutěže

C-IDEA Design Award 2022

C-IDEA Design Award 2022

Deadline: 20. prosinec 2022
Odměna: certifikát a celosvětová prezentace projektů
Kategorie: Digitální design & UX Produktový design Průmyslový design Grafický design
Příležitosti: Soutěže