Opencall: LUSTR 2023

 


Vyhlašovatel:


Deadline: 31. 05. 2023

LUSTR festival je největší přehlídka ilustrace u nás a jedinečná příležitost vidět to nejlepší a nejčerstvější ze současné ilustrační tvorby na jednom místě v Praze. | Zdroj: LUSTR LUSTR festival je největší přehlídka ilustrace u nás a jedinečná příležitost vidět to nejlepší a nejčerstvější ze současné ilustrační tvorby na jednom místě v Praze. | Zdroj: LUSTR

Kreslíte, ale nevystavovali jste na Lustru? Přihlašte se a staňte se součástí největší přehlídky ilustrace u nás! Představte to nejlepší ze své volné tvorby v jedné ze dvou výstavních kategorií: volná ilustrace nebo komiks. Vítáme profesionály i zájmové ilustrátory.

Co je LUSTR?

LUSTR je sedmidenní festival ilustrace, který se koná v září 2023 v Praze, v Kampusu Hybernská. Jedná se hlavně o výstavu mladých ilustrátorů a tvůrců komiksů, doprovodný vzdělávací a zábavný program.

Kdo se může hlásit?

Do sekce Showcase mladých talentů se v oboru volná ilustrace nebo komiks může hlásit kdokoli, kdo ještě nikdy na LUSTR festivalu nevystavoval.  

Jak to funguje?

Přihláška a účast na výstavě je zdarma. Instalaci a náklady s tím spojené si hradí vystavující sami. Po uzavření OPEN CALL vybere porota přibližně 50 vystavujících. Posléze začátkem července vás kontaktujeme s přesnějšími informacemi o tom, zda jste byli vybráni, nebo ne, a jak bude probíhat instalace vaší výstavy. Důležitým kritériem pro výběr je, zda se jedná o volnou tvorbu - obrázky nesmí být tvořeny primárně na zakázku.

Přihlášky posílejte do 31. 5. 2023

Další soutěže