Open Call: Mezinárodní porcelánové sympozium v Dubí Keep in Touch 2022

 


Vyhlašovatel:


Deadline: 13. 05. 2022

Open Call: Mezinárodní porcelánové sympozium v Dubí Keep in Touch 2022 | Zdroj: UJEP Open Call: Mezinárodní porcelánové sympozium v Dubí Keep in Touch 2022 | Zdroj: UJEP

Keep in Touch je mezinárodní porcelánové sympozium již tradičně organizované pro studenty, designéry či umělce do 35 let. Odehrává se v Experimentálním keramickém studiu Dubí ateliéru Design Keramiky Fakulty Umění a Designu UJEP. Programově navazuje na tradici Mezinárodních studentských porcelánových sympozií a workshopů organizovaných od roku 2010 v Experimentálním keramickém centru v Dubí u Teplic. V průběhu let si sympozia získala mezinárodní renomé.

O sympoziu

Tématem letošního ročníku je Talking Flowers. Květiny jsou živé bytosti. Díky své eleganci spojené s pomíjivostí jsou brány jako jeden z nejstarších a nejběžnějších motivů v umění a designu, který udržuje jejich existenci napříč kulturami. Jak mohou květiny komunikovat? A jaký mohou mít v dnešní době vztah k porcelánu? 

Smyslem akce je vedle setkání laické a odborné veřejnosti také snaha přispět k širšímu povědomí o oboru. Po vzoru "learn by doing" inspirovat mladší generaci, nabídnout jí prostor pro práci a probouzet zájem o řemeslo a materiál - porcelán.

Keep in Touch se letos koná od 11. do 28. července 2022 v Dubí. 

Podmínky účasti 

  • Poplatek za sympozium činí 100 EUR (~2 450 CZK).
  • Autoři nejlepších prací nebudou povinni platit účastnický poplatek.
  • Sympozium je určeno studentům a mladým umělcům do 35 let z celého světa.
  • Přihlášky zasílejte do 13. května 2022 na e-mail: ceramicskit@gmail.com
  • V rámci přihlášky je třeba zaslat také návrh projektu (cíl, popis, plán výroby, skici) a portfolio s předchozími pracemi.
  • Odborná porota následně vybere 10 účastníků.

Akci podporují společnosti Český porcelán Dubí a. s., města Dubí, Uměleckoprůmyslového musea v Praze a Asociace sklářského a keramického průmyslu ČR.

Více informací o sympoziu se dozvíte na webu, Facebooku nebo Instagramu.

Další soutěže