Open Call: LUSTR 2020

Soutěž byla ukončena
Deadline: 31. květen 2020, 23:59
Odměna: účast na festivalu ilustrace LUSTR 2020
Kategorie: Ilustrace
Příležitosti: Výstavy
Odkaz: https://lustrfestival.cz/

Ještě jste na LUSTRU nevystavovali? Přihlašte se a staňte se součástí největší přehlídky ilustrace u nás! Vítaní jsou všichni profesionálové i zájmoví ilustrátoři.

O festivalu

Festival proběhne v termínu 17. - 22. září 2020 v Kampusu Hybernská na Praze 1.

LUSTR festival je největší přehlídka ilustrace u nás a jediná příležitost vidět to nejlepší a nejčerstvější ze současné ilustrační tvorby na jednom místě v Praze. Jsou tu zastoupeni čeští, slovenští ale i zahraniční tvůrci a prezentují svá díla formou individuálních instalací, ze kterých vystupují ilustrace do dalších rozměrů.

Krom toho festival nabízí sérii workshopů, přednášek, koncertů a projekcí, a nechybí ani divácká soutěž o nejoblíbenějšího ilustrátora. Cílem festivalu je poskytnout ilustrátorům platformu pro předávání zkušeností, proškolit je v nových postupech tvorby, zprostředkovat workshopy se zahraničními profesionály a ukázat, že ilustrace jako umělecká forma má své místo i v komerční sféře.

Více informací naleznete na webových stránkách festivalu. 

Přihlášení

Představte to nejlepší ze své tvorby za poslední rok (2019-2020) v jedné ze dvou výstavních kategorií: volná ilustrace nebo komiks.

Přihlášky posílejte zde do 31. 5. 2020.

Letošní ročník festivalu přichází s novou koncepcí výstavní části, která umožní významnější kurátorskou práci a tematické provázání vystavovaných děl. Přehlídka bude sestávat ze tří výstavních celků nazvaných Sto let Devětsilu, Manifest 2020netematické přehlídky mladých autorů, kteří na Lustru ještě nevystavovali.

V současné době festival hledá autory pro svůj výstavní program.

  • Skupiny a tvůrčí kolektivy se mohou hlásit kurátorům na email hello@lustrfestival.cz.
  • Jednotlivci, kteří na festivalu zatím nevystavovali, pak prostřednictvím formuláře na webu www.lustrfestival.cz

Přehlídka jednotlivců bude letos nově dělená do dvou žánrových sekcí: na volnou ilustraci a komiks. Festival tak poprvé otevírá brány také autorům zaměřený vyloženě na médium komiks.