Open Call: Galerie XY

 


Vyhlašovatel:


Deadline: 31. 10. 2021

Rezidence v Galerii XY Olomouc | Zdroj: xyolomouc.com Rezidence v Galerii XY Olomouc | Zdroj: xyolomouc.com

Olomoucká Galerie XY vyhlašuje open call na rezidenční pobyty v jejích prostorách. Pobyty jsou určeny jak pro umělce, tak pro architekty a kurátory z České republiky i zahraničí.

Zájemci se mohou přihlašovat průběžně od května do 31. října a zvolit si termín v rozmezí května-listopadu 2021. Vybráno bude celkem 6 projektů, přičemž jednotlivé rezidence budou trvat v rozmezí 7-20 dní. Na rezidenční pobyt se mohou hlásit jak jednotlivci, tak skupiny v maximálním počtu pěti účastníků a vítány jsou všechny věkové kategorie. 

Přihlášení

Zájemci zašlou na mail rezidence@xyolomouc.com jednotlivé náležitosti: 

  • svůj strukturovaný životopis, 
  • pdf portfolio nebo odkaz na webové stránky,
  • motivační dopis a tvůrčí záměr (max. 2500 znaků),
  • preferovaný termín a délku rezidence.

Při výběru budou zohledněna kritéria umělecké kvality, propracovanosti tvůrčího záměru a návaznost na místo, ve kterém chtějí tvořit.

Rezidence

Pro rezidenty bude po dobu jejich pobytu zajištěno zdarma ubytování a prostor pro jejich tvorbu v historickém centru města a součástí pobytu je také produkční a propagační podpora.

Výtvarné rezidence budou koncipovány jako výzkumné a jejich cílem je především práce na stanoveném díle, jehož realizace není omezena časovou návazností na tvůrčí pobyt.

Architektonické rezidence budou naopak zakončeny realizací díla ve veřejném prostoru města Olomouc. Architekti, kteří nezakončí rezidenci umístěním díla ve veřejném prostoru mohou rezidenci zakončit také formou workshopu, přednášky nebo master class v Galerii XY. 

Každá rezidence bude zakončena veřejnou prezentací autorovy tvorby nebo přednáškou v prostoru Galerie XY.

Více informací o rezidenčním pobytu najdete na stránkách Galerie XY

 

Další soutěže