Zavřít

Milí designéři,
chceme zjistit, jak vám novinky o vašem oboru zprostředkovat co nejlépe.

Pomozte nám zodpovězením 7 otázek

Open Call: „Design za časů koronaviru“

Deadline: 13. září 2020, 23:59
Odměna: účast na výstavě, mediální propagace
Kategorie: Produktový design
Příležitosti: Výstavy Soutěže
Odkaz: http://design-s.eu/?gtm_source=artmap

Přihlaste svůj návrh ochranných pomůcek do soutěže „Design za časů koronaviru“ vyhlášené Mezinárodním bienálem studentského designu DESIGN.S.

Pandemie koronaviru sice zásadně zkomplikovala letošní Mezinárodní bienále studentského designu DESIGN.S, ale přinesla zároveň také nové příležitosti. Poté, co se pořadatelé s nadhledem vypořádali s přenesením akce do virtuálního prostoru, dávají nyní možnost mladým designérům ukázat, jak se poprali s výzvami, které covid-19 s sebou přinesl. Vyhlásili pro ně novou samostatnou kategorii pod názvem „Design za časů koronaviru“.

O soutěži

Bienále DESIGN.S navázalo v roce 2014 na tradici brněnského Design centra a představuje město Brno jako město designu. Zaměřuje se zejména na průmyslový a produktový design, jenž vzniká na vysokých a středních školách nejen v České republice, ale i v zahraničí. Výstava studentských soutěžních prací by měla napomoci studentům designu před vstupem do praxe. Jejím prostřednictvím mohou studenti navázat kontakt s podnikatelským sektorem, s firmami a zadavateli, kteří mohou v budoucnu využít jejich služeb. Výběrová komise složená ze zástupců pořádajících institucí vybírá práce, které jsou vystaveny na přehlídce DESIGN.S. Čestná porota složená z předních odborníků na design vybírá z vystavených prací ty nejlepší, které jsou oceněny.

Podmínky účasti

Do soutěže se mohou přihlašovat navržené ochranné pomůcky či nejrůznější předměty pro každodenní používání v době mimořádných opatření. Do soutěže se mohou přihlásit studenti všech typů středních a vysokých škol. Na rozdíl od hlavní kategorie se mohou soutěže zúčastnit také pedagogové, spolupracující instituce či komerční subjekty.

Ocenění prací 

Výstava vybraných prací proběhne 5. října 2020 v Technickém muzeu v Brně při příležitosti dernisáže on-line výstavy čtvrtého ročníku Mezinárodního bienále studentského designu DESIGN.S.

Jak a kdy se přihlásit?

Přihlášky je možné posílat do 13. září 2020. Registrovat se můžete na webu Mezinárodního bienále studentského designu DESIGN.S.

Více informací na webových stránkách či na Facebooku.
Případné dotazy prosím směřujte na info@design-s.eu.

 

Další soutěže

Pure Talents Contest 2021

Pure Talents Contest 2021

Deadline: 17. září 2020
Odměna: Celkové finanční odměny 10 000 EUR (~270 000 CZK)
Kategorie: Průmyslový design Produktový design Interiér & architektura
Příležitosti: Soutěže
Open Call: Akvizice současného designu

Open Call: Akvizice současného designu

Deadline: 6. září 2020
Odměna: podpora designérů v kritickém období
Kategorie: Grafický design Produktový design Průmyslový design Ilustrace Interiér & architektura Móda & doplněk
Příležitosti: Nabídky Soutěže
Open Call: Brno Design Days

Open Call: Brno Design Days

Deadline: 17. srpen 2020, 23:59
Odměna: účast na výstavě
Kategorie: Produktový design Móda & doplněk Grafický design
Příležitosti: Výstavy