Zavřít

Milí designéři,
chceme zjistit, jak vám novinky o vašem oboru zprostředkovat co nejlépe.

Pomozte nám zodpovězením 7 otázek

Open Call: „Design za časů koronaviru“

Soutěž byla ukončena
Deadline: 13. září 2020, 23:59
Odměna: účast na výstavě, mediální propagace
Kategorie: Produktový design
Příležitosti: Výstavy Soutěže
Odkaz: http://design-s.eu/?gtm_source=artmap

Přihlaste svůj návrh ochranných pomůcek do soutěže „Design za časů koronaviru“ vyhlášené Mezinárodním bienálem studentského designu DESIGN.S.

Pandemie koronaviru sice zásadně zkomplikovala letošní Mezinárodní bienále studentského designu DESIGN.S, ale přinesla zároveň také nové příležitosti. Poté, co se pořadatelé s nadhledem vypořádali s přenesením akce do virtuálního prostoru, dávají nyní možnost mladým designérům ukázat, jak se poprali s výzvami, které covid-19 s sebou přinesl. Vyhlásili pro ně novou samostatnou kategorii pod názvem „Design za časů koronaviru“.

O soutěži

Bienále DESIGN.S navázalo v roce 2014 na tradici brněnského Design centra a představuje město Brno jako město designu. Zaměřuje se zejména na průmyslový a produktový design, jenž vzniká na vysokých a středních školách nejen v České republice, ale i v zahraničí. Výstava studentských soutěžních prací by měla napomoci studentům designu před vstupem do praxe. Jejím prostřednictvím mohou studenti navázat kontakt s podnikatelským sektorem, s firmami a zadavateli, kteří mohou v budoucnu využít jejich služeb. Výběrová komise složená ze zástupců pořádajících institucí vybírá práce, které jsou vystaveny na přehlídce DESIGN.S. Čestná porota složená z předních odborníků na design vybírá z vystavených prací ty nejlepší, které jsou oceněny.

Podmínky účasti

Do soutěže se mohou přihlašovat navržené ochranné pomůcky či nejrůznější předměty pro každodenní používání v době mimořádných opatření. Do soutěže se mohou přihlásit studenti všech typů středních a vysokých škol. Na rozdíl od hlavní kategorie se mohou soutěže zúčastnit také pedagogové, spolupracující instituce či komerční subjekty.

Ocenění prací 

Výstava vybraných prací proběhne 5. října 2020 v Technickém muzeu v Brně při příležitosti dernisáže on-line výstavy čtvrtého ročníku Mezinárodního bienále studentského designu DESIGN.S.

Jak a kdy se přihlásit?

Přihlášky je možné posílat do 13. září 2020. Registrovat se můžete na webu Mezinárodního bienále studentského designu DESIGN.S.

Více informací na webových stránkách či na Facebooku.
Případné dotazy prosím směřujte na info@design-s.eu.

 

Další soutěže

Andreu World International Design Contest 2022

Andreu World International Design Contest 2022

Deadline: 2. prosinec 2022
Odměna: Celkové finanční odměny 6 000 EUR (~ 147 000 CZK)
Kategorie: Produktový design Průmyslový design Interiér & architektura
Příležitosti: Soutěže
Kokuyo Design Award 2023

Kokuyo Design Award 2023

Deadline: 11. říjen 2022, 23:59
Odměna: 2,000,000 JPY ~ 357 000 CZK
Kategorie: Produktový design
Příležitosti: Soutěže
Design educates Awards 2023

Design educates Awards 2023

Deadline: 2. únor 2023
Odměna: Propagace designéra, zařazení do publikace, výstava
Kategorie: Produktový design Interiér & architektura
Příležitosti: Výstavy Soutěže