Master of Crystal 2023 - Perlička i trochu jinak

 


Vyhlašovatel:


Deadline: 30. 04. 2023

Letošní ročník Master of Crystal | Zdroj: Master of Crystal Letošní ročník Master of Crystal | Zdroj: Master of Crystal

Tvořte z českých skleněných perliček! Štafetu v pořádání 16. ročníku soutěže Master of Crystal v rámci skupiny PRECIOSA převzala Preciosa Ornela, která nabízí nejširší sortiment skleněných perliček a perlí. Proto také téma letošního ročníku je perličkové – PERLIČKA I TROCHU JINAK.

Přestože se o všech možných perličkových i perlových tvarech dá laicky říci, že se jedná o korálky s dírkou, my se v této soutěži ale chceme zaměřit výhradně na české skleněné perličky se značkou PRECIOSA Traditional Czech Beads™. Proto tvořte pouze z těchto perliček! 

O soutěži

Společnost Preciosa, a.s. ve spolupráci s Muzeem skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou a za podpory České sklářské společnosti vyhlašuje 16. ročník soutěže „MASTER OF CRYSTAL“.

Cílem této soutěže je prohloubení spolupráce společností skupiny Preciosa se studenty i absolventy vysokých a středních škol s uměleckým i technickým zaměřením i s uměleckou veřejností a následná prezentace výsledků jejich práce.

Jak rozeznat perličky od perlí?

Hlavní rozdíl, byť ne na první pohled viditelný, je ve způsobu výroby. České perličky vyráběné v Preciose Ornele jsou pouze skleněné.

Naopak sortiment perlí můžeme rozdělit na mačkané, ohňové, voskové, lampové perle, ale i perle dřevěné. Jsou tedy způsobem výroby a materiálem různorodé.

Mezi 20 základními tvary perliček je ve světě nejznámější a nejrozšířenější klasický kulatý tvar s dírkou, zvaný rokajl, nabízený ve 20 velikostech, 5 typech a 3000 barevných odstínů.

Zbylých 19 perličkových tvarů je tvarově odlišných od tvaru základního, kulatého. Může se jednat o trojúhelník, čtverec, obdélník, váleček, slzu, mašli, různé dvoudírkové perličky, nebo naopak o úžasně lesklé broušené perličky. Vybírat opravdu můžete z ohromné škály tvarů, velikostí a barev.

Pro více informací o dostupném materiálu pro realizaci vašeho nápadu neváhejte kontaktovat tým Master of Crystal. 

Jak se přihlásit

Zájemci se mohou přihlašovat skrze elektronickou přihlášku na masterofcrystal.cz nebo pošli mail na katerina.sindelarova@preciosa.com a do předmětu napiš Master of Crystal 2023. Nejzazší termín pro podání přihlášky je 30.4. 2023.

Podmínky účasti

Do soutěže se můžeš přihlásit, pokud splňuješ tyto podmínky:

  • studuješ design nebo podobný obor,
  • už nestuduješ, ale jsi mladý designér čerstvě po škole,
  • nejsi designér, ale máš nápad, který dostane nás i všechny ostatní,
  • je ti míň než 33 let,
  • nejsi zaměstnancem skupiny Preciosa Group.

Pro více informací je zde k dispozici celé zadání a podmínky soutěže.

Další soutěže