LITR Olomouc – REZIDENCE

 


Vyhlašovatel:


Deadline: 13. 08. 2023

9. ročník knižního veletrhu autorských a uměleckých publikací LITR se letos koná v termínu 22.–24. 9. v prostorách Výstaviště Flora Olomouc. Jeho cílem je podpora autorských a uměleckých publikací vydávaných malými nezávislými nakladateli nebo vlastním nákladem. | Zdroj: litrolomouc.cz 9. ročník knižního veletrhu autorských a uměleckých publikací LITR se letos koná v termínu 22.–24. 9. v prostorách Výstaviště Flora Olomouc. Jeho cílem je podpora autorských a uměleckých publikací vydávaných malými nezávislými nakladateli nebo vlastním nákladem. | Zdroj: litrolomouc.cz

Knižní veletrh LITR vyhlašuje open call pro rezidenční pobyt v Olomouci v termínu 14. 9. – 24. 9. 2023. Deadline pro zasílání přihlášek je 13. 8. 2023.

9. ročník knižního veletrhu autorských a uměleckých publikací LITR se letos koná v termínu 22.–24. 9. v prostorách Výstaviště Flora Olomouc. Jeho cílem je podpora autorských a uměleckých publikací vydávaných malými nezávislými nakladateli nebo vlastním nákladem.

LITR již třetím rokem pořádá rezidenční program v Olomouci, jenž je určen umělkyním a umělcům z oblasti ilustrace, grafického designu, kreativního psaní a knižní vazby. V rámci pobytu nabízíme samostatné ubytování, prostor pro tvorbu (kancelář v centru města), možnost konzultace, produkční podporu, po domluvě přístup do vybavené grafické dílny a autorský honorář 10 000 Kč (zahrnuje cestovné a diety). Open call je vypsán pro dva rezidenční pobyty.

Výstupem desetidenní rezidence je realizace výstavy ve vitrínových galeriích (Galerie Véčko a Vitrína Deniska) v centru Olomouce. Téma a zpracování výstupu jsou volná. Zpracované téma v průběhu rezidenčního pobytu je možné navázat na letošní téma LITRu, kterým je fauna & flóra.

Požadavky:

  • životopis
  • odkaz na webové stránky, referenční sociální sítě nebo portfolio v PDF
  • krátký motivační dopis a tvůrčí záměr v průběhu rezidence (1000–1800 znaků, vkládejte prosím v příloze zvlášť, ne v těle emailu)

Deadline pro zasílání přihlášek je 13. 8. 2023.

V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat. Přihlášky zasílejte na e-mail rezidence@litrolomouc.cz. Přihlášky budou posouzeny dramaturgickou radou LITRu. Výsledky budou zveřejněny do 18. 8. 2023 na sociálních sítích a na webu LITRu. Vybrané tvůrce a tvůrkyně kontaktujeme individuálně.

Další soutěže