Zavřít

Milí designéři,
chceme zjistit, jak vám novinky o vašem oboru zprostředkovat co nejlépe.

Pomozte nám zodpovězením 7 otázek

BOHEMATIC EXPO DESIGN CHALLENGE

Soutěž byla ukončena
Deadline: 22. leden 2022
Odměna: 4denní zájezd na EXPO2020 do Dubaje, exkurze
Kategorie: Produktový design
Příležitosti: Soutěže
Odkaz: https://bohematic.cz

Mladá česká hodinářská manufaktura Bohematic, zaměřující se na ruční výrobu unikátních malosériových mechanických hodinek v Novém Městě nad Metují, spouští speciální projekt na oslavu své účasti na EXPO 2020 v Dubaji.

O soutěži

Designérská soutěž BOHEMATIC EXPO DESIGN CHALLENGE probíhá na stránkách magazin.bohematic.cz. Soutěž je otevřena pro profesionální i amatérské designéry z celého světa. Kromě společnosti Bohematic se na úspěšném průběhu projektu podílejí Kancelář generálního komisaře pro účast České republiky na Všeobecné světové výstavě EXPO 2020 a také agentury EventEx a Goodfellas Advertising.

Při tvorbě se návrháři mohou inspirovat limitovanými edicemi od designérského studia OLGOJ CHORCHOJ připravenými přímo pro světovou výstavu EXPO 2020. Jedná se o limitovanou edici hodinek GRAPHIC SUTNAR EXPO 2020 DUBAI, která byla speciálně vytvořena pro VIP dárkový servis Kanceláře generálního komisaře účasti České republiky na EXPO 2020, anebo limitovanou edici hodinek GRAPHIC SUTNAR FALCON, kterou si mohou návštěvníci výstavy na místě koupit. Další inspiraci naleznou soutěžící na již zmíněných internetových stránkách magazin.bohematic.cz, kde jsou ke zhlédnutí mj. i videa zachycující průchod expozicemi národních pavilonů ČR a SAE.

Cena

Vítězný návrhář vyhraje 4denní zájezd na EXPO2020 do Dubaje, exkurzi do manufaktury Bohematic, bude přítomen na slavnostní akci spojenou se závěrem soutěže a též vyhraje hodinky v ceně 135 000 dle vlastního designu. Zároveň jedny z vyrobených hodinek budou slavnostně předány zástupci SAE královské rodiny na Českém národním pavilonu a jedny věnujeme na online dražbu pro charitativní účely.

Soutěžní porota, která vybírá vítězný návrh je ve složení: J. F. Potužník - Generální komisař české účasti naEXPO 2020, a páni profesoři Michal Froněk a Jan Němeček z designérského studia Olgoj Chorchoj, se kterými je značka Bohematic výhradně spjata.

Další soutěže

Andreu World International Design Contest 2022

Andreu World International Design Contest 2022

Deadline: soutěž byla ukončena (2. prosinec 2022)
Odměna: Celkové finanční odměny 6 000 EUR (~ 147 000 CZK)
Kategorie: Produktový design Průmyslový design Interiér & architektura
Příležitosti: Soutěže
Design educates Awards 2023

Design educates Awards 2023

Deadline: 2. únor 2023
Odměna: Propagace designéra, zařazení do publikace, výstava
Kategorie: Produktový design Interiér & architektura
Příležitosti: Výstavy Soutěže
C-IDEA Design Award 2022

C-IDEA Design Award 2022

Deadline: 20. prosinec 2022
Odměna: certifikát a celosvětová prezentace projektů
Kategorie: Digitální design & UX Produktový design Průmyslový design Grafický design
Příležitosti: Soutěže