16th Tapirulan Illustrators Contest 2020 – UTOPIA

 


Vyhlašovatel:


Deadline: 20. 10. 2020

16th Tapirulan Illustrators Contest 2020 – UTOPIA | Zdroj: illustratorscontest.tapirulan.it 16th Tapirulan Illustrators Contest 2020 – UTOPIA | Zdroj: illustratorscontest.tapirulan.it

Šestnáctý ročník soutěže pro ilustrátory má letos téma Utopie. Práce je možné přihlašovat do 20. října.

O soutěži

Nic nebude jako dříve. Kolikrát jsme za posledních pár měsíců slyšeli tuto frázi kvůli pandemii? Někdo říká, že nás současná situace udělá lepšími, jiní naprostý opak.  Jisté je jen, že nic nebude jako dříve. Můžeme si tak představovat nový svět, kde je vše možné, a naše sny a fantazie se plní. Utopii.

To je i téma letošního ročníku soutěže Tapirulan Illustrators Contest. Zavřete oči a představte si svoji utopii. Místo bez hranic, nenávisti a násilí, bez vojáků a zbraní. Místo, kde se ponožky neztrácejí, po čokoládě se netloustne a sloni jsou barevní, tak, jako ti od Davida McKee, který je speciálním hostem a prezidentem poroty tento rok.

Každý účastník může poslat pouze jednu čtvercovou práci vytvořenou jakoukoli technikou. Účastnit se může kdokoliv. Neplatí žádné věkové omezení, avšak neplnoletí soutěžící potřebují souhlas rodičů.

Registrační poplatek je 15 EUR (~ 400 CZK).

Své práce můžete po registraci zasílat do 20. října 2020.
 

Ocenění

  • 1. místo – 2 500 EUR (~ 65 250 CZK)
  • Cena online hlasování – 500 EUR (~ 13 000 CZK)

Vítěz bude pozván na samostatnou výstavu v Tapirulan Gallery v dalším ročníku soutěže a bude publikován v katalogu.

Porota také vybere 48 autorů na výstavy v italských městech Cremona a Genoa, které začínají 5. prosince 2020. Dvanáct z nich bude také publikováno v Tapiruan kalendáři.

Více informací najdete na webových stránkách.

Další soutěže