Zavřít

Milí designéři,
chceme zjistit, jak vám novinky o vašem oboru zprostředkovat co nejlépe.

Pomozte nám zodpovězením 7 otázek

Školy

Studujte design

Česká designérská scéna se rozrůstá a je to dáno i rozšiřujícími se možnostmi, které české vysoké školství nabízí. Tato stránka vám pomůže nahlédnout pod povrch a představí místa, kde design studovat.

Proč studovat design?

Designérská praxe je rozmanitá, ale rovněž náročná práce. Co všechno obnáší být designérem, pohledy designérů i firem mapují publikace Proč design? a Neviditelná strana designu. Obě vám pomohou ujasnit si, co znamená být designérem. Stáhnout si je můžete ZDE

Kam se jít podívat

Každá vysoká škola prezentuje práce svých studentů zpravidla 2x za rok a bývají s nimi spojeny i dny otevřených dveří. Zkontrolujte si termín dnů otevřených dveří přímo na webu školy, která vás zajímá. Stejně tak vám soustu informací, od úrovně studentských prací přes přístup pedagogů po atmosféru v ateliéru prozradí osobní návštěva klauzur. Získáte tak aktuální přehled o tom, co se na škole děje, můžete se setkat jak se studenty i vyučujícími a získat informace z první ruky.

Pro informace o přijímacím řízení a kontakty je nejlepší podívat se na weby konkrétní školy. Pokud už máte představu, jaký obor chcete studovat, máte nějaké vlastní skici, návrhy nebo další tvorbu, napište přímo asistentům nebo vedoucím atelierů a domluvte si konzultaci.

O tom, jaké vysoké školy studium nabízejí, se dozvíte z naší sekce ŠKOLY. Nabízíme vám nejen jednoduchý a praktický rozcestník, ale přinášíme také aktuální dění ze škol - v podobě článků o studentských a ateliérových úspěších, fotoreportů z klauzur nebo rozhovorů s pedagogy. Nejnovější články týkající se každé školy najdete ve zmiňované sekci školy.