ZLIN DESIGN WEEK 2016

 

Kdy: 25. 4. 2016 - 1. 5. 2016
Kde: Zlín

Typ: Design week
Web: Odkaz

zdroj: ZLIN DESIGN WEEK zdroj: ZLIN DESIGN WEEK

Po loňské vydařené premiéře Zlín opět na týden ožije designem. Druhý ročník ZLIN DESIGN WEEKu nabídne ještě více zážitků, inspirace a poznání.

Napříč městem bude možné obdivovat nápaditý design. Mětské divadlo Zlín se stane domovem odborníků, kteří budou v rámci konference Design & Marketing sdílet své zkušenosti a poznatky. V Kongresovém centru se zase dozvíme nositele titulu Talent designu pro rok 2016.

ZLIN DESIGN WEEK pořádají studenti Univerzity Tomáše Bati, díky němuž bude možné na každém kroku cítit upřímné nadšení a neutuchající elán.

Téma ZDW 2016

Oproti loňskému roku je tu zásadní změna. ZLIN DESIGN WEEK bude mít téma. Všechno se nyní bude točit kolem prachů. Ty zajímají skoro všechny. Jsme studenti, my peníze řešíme, stejně tak jsou na tom i profíci. Budeme se ptát na různé podoby peněz a také se podíváme na kloub předsudkům. Je podle Vás platná rovnice designové = drahé?

Sestřih loňského ZLIN DESIGN WEEKu:

 

PROGRAM


Přednášky

Konference design & marketing
Na jeden den vystřídají herce na prknech Městského divadla ve Zlíně odborníci z oblastí designu a marketingu. V rámci Konference design & marketing se podělí o zkušenosti ze svého bohatého profesního života.
Proč vůbec spojujeme design a marketing? Protože to jsou dva kreativní obory, které představují základní stavební kámen pro každý produkt, značku či společnost. Díky jejich promyšlené provázanosti vznikají opravdové hodnoty, což přispívá ke zkvalitnění spotřební kultury.
Kromě 12 inspirujících řečníků na všechny účastníky čeká bohatý přísun jídla a kávy. Program pak završí afterparty, kde bude možné si s řečníky neformálně popovídat.

Vepřo knedlo design - matériO
MatériO je knihovna materiálů, která čítá přes 2000 fyzických vzorků a stále se rozrůstá! Tato speciální knihovna se zaměřuje především na kreativce – architekty, designéry, módní návrháře, výtvarníky, zkrátka na ty, kteří chtějí zprostředkovat setkání s materiály na vlastní kůži. Že se jedná o moderní záležitost, ukazuje i elektronická vybavenost. On-line databáze nabízí přes 7000 materiálových karet. V knihovně se můžete přihlásit na odborné konzultace, materiálové poradenství, semináře, tematické prezentace a na mnoho dalších věcí z oblasti materiálu a umění. Na workshopu se můžete těšit nejen na představení inovativních materiálů, který si můžete prohlédnout a osahat, ale vyzkoušíte si i materiálové vaření podle knihy Material Alchemy.

Vepřo knedlo design - Designeros
Na tomto workshopu se naučíte recept na strategický marketing, o tom kdy krmit váš web informacemi či jak používat tajné propagační ingredience a analyzovat zákazníky. Nejvíce tyto informace ocení produktoví, fashion a art designéři, zvaní jsou ale i fanoušci marketingu bez vlastního produktu. Vlastní web, profil na síti a základy v marketingových pojmech výhodou, ne však nutností. Po skončení workshopu bude možné domluvit si individuální konzultace. Je potřeba si přinést vlastní notebook.

Vepřo knedlo design - Contiqua
Kolik stojí design? Kdo za něj zaplatí? A co z toho budete mít vy?
Teorie, praxe a inspirace - na tyhle tři části bude hodina o designu a penězích rozdělená.  V první se podíváme na realitu čísel, která platí v designérském světě, třeba hodinové sazby, rozpočty, skicovné a licenční poplatky. Druhá část je praktické myšlenkové cvičení na téma „Jak, komu a kolik prodat svůj design“. A ve třetí části se dozvíte, že design se dá prodat i ve chvíli, kdy na něj zákazník nemá peníze.

Výstavy

EXIT ROOM
V rámci Zlin Design Weeku pro vás chystáme únikovou hru zvanou EXIT ROOM. O co v ní půjde? Ocitnete se v uzavřené místnosti, ze které se musíte dostat využitím vlastního důvtipu a bystrosti. K tomu budete potřebovat odhodlání, spolupráci či trochu logiky. To vše navíc v aranžmá poutavého příběhu, který ještě umocní váš zážitek.
Hra je určena pro dva až pět lidí bez ohledu na věk, pohlaví či fyzickou kondici. K vyřešení všech úkolů a překážek budete mít 30 minut. Vstupné činí 40 korun na osobu.
Víme, že kapacita naší hry je omezená, proto nabízíme pro všechny, na které se nedostane, slevu 15% na hru do EXIT ROOM ZLIN. Objednávku s uplatněním této slevy je potřeba udělat do konce Zlin Design Weeku, hru si však můžete jít užít kdykoli v domluvený termín. Při objednávání stačí uvést heslo „design week“ a sleva je automaticky vaše.

Galavečer soutěže Talent designu
Slavnostní tečkou za celým Zlin Design Weekem bude předávání cen Talent designu 2016.
Ve Velkém sále zlínského Kongresového centra budou oceněni ti nejlepší mladí designéři, a to hned v pěti kategoriích: Product Design, Indrustrial Design, Fashion design, Art Design a Communication Design.
Do sedmého ročníku bylo přihlášeno neuvěřitelných 1320 prací. Do velkého finále se však dostaly jen tři návrhy z každé kategorie. Pro koho bude sedmý ročník tím šťastným, rozhodne porota až v den Galavečeru. Slavnostní vyhlášením bude provázet Jaromír Nosek.

Další akce