ZDW Exhibition Design Lab Conference

 

Kdy: 23. 2. 2021, 13:00 - 18:30
Kde: Zlin Design Week

Typ: Konference
Web: Odkaz

Kolikrát jste v posledních měsících navštívili online výstavu? Kolikrát jste sámi nějakou tvořili? Přemýšleli jsi, jak všechny možnosti se nabízí, jaké mají úskalí, jak do digitálního prostředí transformovat zážitek, se kterým návštěvníci odchází z galerií? ZDW Exhibition Design Lab nabízí prostor pro setkání odborníků se studenty, nadšenci i průzkumníky designu a umění. V rámci konference, která proběhne 23. 2. 2021. Představí inovativní přístupy k tvorbě výstav v digitálním prostředí. Konference nabídne inspiraci i prostor zamyslet se nad tím, jak se proměňují možnosti pořádat výstavy a galerie.

Doba se zrychluje, kultura se přesouvá do digitálního světa a body navíc dostává ten, kdo se téhle příležitosti nezalekne, ale postaví se jí čelem. A proto organizátoři festivalu Zlin Design Week posbírali odborníky z různých zemí, ty nejaktuálnější informace a zkušenosti, které mají, a sezvali je na konferenci ZDW Exhibition Design Lab. Právě sdílení a hledání nových cest je způsob, jak se i kultura může v této době rozvíjet.

Jak do digitálního prostředí transformovat zážitek, se kterým návštěvníci odchází z galerií a kulturních akcí? Možnosti takového přesunu představí 8 řečníků už 23. 2. 2021 od 13 hodin na platformě ZOOM. 

Řečníci

Řečníci jako Helene Nikonole, organizátorka festivalu FORECAST2022, nebo holandský designér Lorenzo Gerbi, který koncept video výstavy vytvořil pro takovou událost jako je Dutch Design Week, zprostředkují účastníkům vlastní zkušenosti, přiblíží formáty, které lze využít, jejich výhody a nevýhody a především se dostane na úvahy nad propojením zážitku z výstavy s digitálním prostředím, propojením samotného díla s publikem.

“Moje přednáška bude postavena na navrhování své vlastní online výstavy a podělím se o některé vhledy do jejího procesu. Také bude zahrnovat popis kroků, které jsem učinil při výběru formy, jaké nástroje jsem použil, návrh, jakým způsobem vytvořit atmosféru a jak ji prezentovat. Z technického hlediska to bude zahrnovat fotografii, světelný design, 3D design a vybudování 360 prohlídky / muzea”, sdělil jeden z řečníků, holandský umělec Jelle IJntema.

Pro koho je konference určená?

Dveře jsou otevřeny nejen studentům uměleckých oborů, profesionálům i nadšencům do umění a kultury, ale i všem, kteří se chtějí dozvědět o nových přístupech a možnostech, které virtuální svět nabízí, získat nové nápady a inspirovat se prací zahraničních odborníků. 

Registrace

Vstup na konferenci je zcela zdarma, avšak počet míst je omezený, proto je důležité se včas registrovat ZDE.

Celý projekt je financován Visegrádským fondem, který podporuje regionální spolupráce ve Visegrádské oblasti, a tvořen ve spolupráci s organizacemi Sensorium Bratislava, KÉK – Hungarian Contemporary Architecture Centre, Jan Matejki Academy of Fine Arts Krakow a University of Arts in Belgrade.

Další akce