Zapojte se do diskuze nad výsledkem architektonického workshopu Vestibul

 

Kdy: 7. 11. 2017, 17:00
Kde: Galerie Mimochodem, Norma Space, Podskalská 31, Praha

Typ: Diskuze

Adam Bažant - návrh na úpravu vestibulu metra Palackého náměstí Adam Bažant - návrh na úpravu vestibulu metra Palackého náměstí

Chodíte přes vestibul metra na Palackého náměstí do práce, bydlíte v okolí nebo se zajímáte o architekturu pražského metra a veřejný prostor hlavního města? Přijďte se podívat na veřejnou prezentaci výsledků workshopu studentů architektury a říci nám svůj názor na to, co by se zde mohlo změnit!

Vestibulem metra B Karlovo náměstí na Palackého náměstí v Praze projdou denně stovky lidí. Od doby jeho otevření uplynulo již 32 let a kvalitně zpracovaný prostor dnes z velké části neslouží svému původnímu účelu. V bývalé prodejně jízdenek sídlí Domov sociálních služeb Vlašská, v centrálním prostoru stojí vestavba pekárny a původně plánovaný východ směrem do ulice Na Moráni nebyl nikdy zprovozněn. Proto se galerie Mimochodem spojila s galerií architektury Norma Space a uspořádaly workshop pro studenty. Výsledkem je 7 projektů, které zkoumají současný stav vestibulu a navrhují možná nová řešení a funkce.

Návrhy vystaví galerie Mimochodem přímo v prostoru vstupu do metra a vernisáži bude předcházet diskuze nad dnešním stavem vestibulu i nad jeho možnostmi do budoucna.

Úterý 7. 11. 2017

17:00 – veřejná diskuze v Norma Space (Podskalská 31)
19:00 – vernisáž výstavy architektonckých návrhů v galerii Mimochodem (vstup do vestibulu metra ze Zítkových sadů)

Výstava

KDY: 8. 11. 2017 – 18. 3. 2018
KDE: Galerie Mimochodem, vestibul Palackého náměstí

Další akce