Young Package 2016: PACKAGE UNLIMITED

 

Kdy: 9. 8. 2016 - 9. 9. 2016
Kde: GALERIE CZECHDESIGN, Vojtěšská 3, Praha 1

Typ: Výstava

Výstava mezinárodní soutěže obalového designu Young Package se vrací do Prahy. Od 9. srpna do 9. září 2016 si jí budeme moci prohlédnout v GALERII CZECHDESIGN. Výstava s názvem PACKAGE UNLMITED představí nejlepší návrhy studentů a designérů z celého světa, kteří se snažili vytvořit obal na více použití. Mezi vystavenými pracemi nebude chybět ani vítězný návrh Matěje Peci, který získal hlavní cenu Model Obaly Prize za víceúčelový obal na Pizzu.

Výstava představí také osm oceněných tvůrců, kteří navrhli nejlepší obaly na více použití. Návštěvníci budou moci shlédnout také čtyřicítku
nejlepších prací. Mezi nimi najdeme například čokoládu zabalenou do mapy, obal na vodu z impregnovaného papíru nebo ekologický obal na semínka.

Do 21. ročníku soutěže Young Package se přihlásilo přes sedm set prací. Studenti a designéři vytvářeli obaly na téma PACKAGE UNLIMITED, tedy obaly na více použití. Kromě cen za první tři místa ve středoškolské a vysokoškolské kategorii byla letos udělena Cena CZECHDESIGN a Cena
společnosti IKEA. Vyhlašovatel soutěže, společnost Model Obaly, rozdělil mezi oceněné 75 000 Kč.

„Výsledky letošního ročníku Young Package nás těší hned z několika důvodů. Nejen velký zájem ze zahraničí a účast designérů z takových zemí jako je USA, Tchaj-wan, Kanada, Indie, Francie nebo Brazílie nám dělají radost, ale jsou to také vítězové, kteří návrhy dokázali, že obaly nemusí po použití skončit v koši. Přes velkou konkurenci ze zahraničí vyhráli čeští studenti. Jejich obaly jsou založeny na zcela jednoduchých principech a oba svůj koncept dotáhli do posledního detailu, což porota velmi ocenila,“ popisuje výsledky soutěže její manažerka Radka Machalická.

Kam dál?
Sledujte novinky ze světa obalového designu na Facebooku Young Package.
Nechte se inspirovat zajímavými obaly na našem Pinterestu.

Další akce