Vernisáž nové kolekce výšivek You Are My Good Days

 

Kdy: 13. 6. 2023, 18:00 - 21:00
Kde: Czechdesign & BRO, Myslíkova 209/5, Nové Město

Typ: Pop up

You Are My Good Days | Zdroj: Czechdesign You Are My Good Days | Zdroj: Czechdesign

Každý druhý měsíc dáváme v rámci POP UP výlohy prostor kreativitě vybraného českého designéra, který si z výlohy našeho shopu v Myslíkově ulici udělá okno pro svou tvorbu. Tentokrát se POP UP výloha zbarví do růžova a zaplní kolekcí výšivek, které pro Czechdesign ekluzivně vytvořila BRO. Tímto vás srdečně zveme na slavnostní představení POP UP výlohy a kolekce You Are My Good Days, které proběhne 13.6. 2023 v 18:00 v Czechdesign shopu v Myslíkově ulici. U této příležitosti budete moct poznat autorku, náš czechdesigní tým a samozřejmě výšivky koupit.

You Are My Good Days, nová kolekce sedmi ručních výšivek zachycuje několik momentů blízkosti vytržených z kontextu reality, ohraničených pomíjivostí a přikrášlených představivostí, výběrem barev, textur a hravých detailů. 

 Jemná struktura podkladového mírumilovného hedvábí Eri a Muga (při jeho zpracování se neusmrcují larvy motýlů) umožnila vyšívat i nejjemnější linky ručně barvenými hedvábnými nitěmi. Větší plochy jsou vyšité niche matnými hedvábnými nitěmi, které se v několika stovkách barevných odstínů vyrábí už od roku 1820 v malé pařížské manufaktuře. Okraje všech výšivek jsou začištěné ručně háčkovaným hevábným lemem.

BRO. je textilní projekt Ivany Kocmanové. Na motivy fotografií pomocí výšivky s nadsázkou a lehkostí analyzuje současnost a vytváří obrazy i dekorativní interiérové nebo módní doplňky. Fascinuje ji městský život, subkultury, pouliční móda, ve své tvorbě často reflektuje témata osobní svobody, mateřství a feminismu. BRO. výšivky jsou zastoupeny ve stálé sbírce Uměleckoprůmyslového muzea Moravské Galerie v Brně.

Kapacita našeho shopu v Myslíkově ulici je však omezená, proto prosíme o potvrzení účasti v registračním formuláři: https://forms.gle/u3RwB4Pv33mib17v7 

Všichni zaregistrovaní dostanou jako dárek welcome drink.

Těšíme se na Vás,

tým Czechdesign & BRO.

Info

KDY: 13. 6. 2023, 18:00 - 22:00
KDE: Myslíkova 5, 110 00 Praha 1

Další akce